• Służby belgijskie poinformowały oficjalnie, że życiu i zdrowiu Ibrahima na chwilę obecną nie zagraża niebezpieczeństwo. Dziecko pozostaje w Belgii pod opieką ojca.
  Od momentu zgłoszenia przez matkę uprowadzenia 10-letniego Ibrahima polska Policja traktowała jego odnalezienie priorytetowo....
 • Dziś w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Nadrzędnym celem działań będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego. Niemniej jednak policjanci...
 • Informujemy, iż uroczystości 39. rocznicy Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich, które zostały zaplanowane na dzień 23 lutego 2020 roku w Sanktuarium Matki Boskiej Tuchowskiej, ze względów organizacyjnych, zostają odwołane.

  prac inf wojnicz miniW Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu oddano do użytku pracownię grafiki i poligrafii cyfrowej. W nowej pracowni znajdują się komputery z oprogramowaniem graficznym, tablety graficzne, ploter, drukarki oraz studio fotograficzne. Na uwagę zasługuje również stała wystawa maszyn drukarskich.

  promesa moj rozwoj 2020 mini„Mój rozwój - moja przyszłość” to projekt edukacyjny Powiatu Tarnowskiego, który znalazł się wśród wielu projektów badawczo-rozwojowych i edukacyjnych, jakie uzyskały dofinasowanie samorządu Województwa Małopolskiego. Stosowną promesę z rąk Wicemarszałka Łukasza Smółki odebrał Tomasz Stelmach, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego.

 • Tym razem mieszkaniec Ilkowic podczas budowy własnego ogrodzenia wykopał fragment pocisku artyleryjskiego z czasów wojny. Niewybuch z zapalnikiem bez ładunku wybuchowego znajdował się kilkanaście centymetrów pod powierzchnią ziemi.
  W tym roku to już druga interwencja „tarnowskich pirotechników” w...

 • "To jest chore" - najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień. Kabaret wystąpi dwukrotnie (17:00 i 20:00) w sali Kina Marzenie.

  "Jak się sami nie zabawimy, to nikt nas nie zabawi" - mawiał Piotr Skrzynecki. Zapraszamy Państwa na koncert pełen wzruszeń, magii i humoru w wykonaniu grupy legendarnego, krakowskiego kabaretu.

  Zapraszamy uczniów szkół średnich oraz studentów szkół wyższych do udziału w pracach Jury Młodzieżowego podczas 34. Tarnowskiej Nagrody Filmowej - festiwalu wybranych polskich filmów fabularnych.

  susza arimr miniOd 21 lutego do 20 kwietnia 2020 roku rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa rolnego.


  poroz rzesz ustrz 2020 miniW Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, w najbliższą niedzielę - 23 lutego, odbędą się uroczystości w związku z 39. rocznicą podpisania Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich, które w efekcie doprowadziły do powstania NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. W wydarzeniu uczestniczył będzie Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.