• 19 lipca 2019 br., z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Krakowie nadinsp. dr. Krzysztofem Pobutą odsłonili pamiątkową tablicę ku czci podinsp. Ludwika Drożańskiego - patrona Komendy Wojewódzkiej Policji w...
 • Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem...

 • Pogoda za oknem sprzyja rowerowym przejażdżkom. Coraz więcej osób jako środek transportu do pracy wybiera właśnie rower, co doskonale widać na ulicach miast. W zakorkowanej metropolii jest to metoda na przemieszczanie się w sposób przyjemny i zdrowy, a przede wszystkim szybki. Warto zatem pomyśleć...
 • Niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej spowodowało niegroźną kolizję z innym uczestnikiem ruchu. Ucieczka z miejsca kolizji doprowadziła do kolejnego, poważniejszego zdarzenia, kolizji z autobusem komunikacji miejskiej, a w konsekwencji zgon sprawcy.
  Wczoraj (21.07.2019 roku) około godziny...

 • 22 sierpnia o 19:00 zapraszamy do Amfiteatru Letniego na gitarowy koncert Piotra Krępecia, powszechnie zaliczanego do grona gitarzystów akustycznych fingerstyle. Przez branżowy magazyn Top Guitar okrzyknięty „objawieniem i nadzieją polskiej gitary i muzyki w ogóle”.

  Po lipcowym spotkaniu dotyczącym zaćmień, w sierpniu zapraszamy na kolejne spotkanie z Karolem Wójcickim. Tym razem popularyzator astronomii opowie o spadających gwiazdach.

  Każdy fachowiec wykonujący prace budowlane najlepiej aby dysponował odpowiednim sprzętem. Urządzenia nie tylko ułatwią i przyspieszą jego pracę. Dla klienta, dobrze wyposażony warsztat pracy zatrudnionego fachowca świadczy o jego profesjonalizmie. Żyrafa szlifierka do gipsu to tylko jeden ze sprzętów, który powinien się obowiązkowo znależć w posiadaniu fachowca.  Dobrze aby posiadał też zacieraczkę do tynków, wiertarkę czy szlifierkę do scian gipsowych. Malowanie ścian wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża. Bez zacieraczki czy szlifierki do gładzi trudno jest to dobrze wykonać. 

  Rodzaje zacieraczek

  Zacieraczka to obowiązkowe wyposażenie dla pracownika remontowego, przede wszystkim dla tynkarza. Zacieraczka pozwala na precyzyjną obróbkę powierzchni ścian i zdecydowanie przyspiesza czas pracy. Używanie tradycyjnych metod trwałoby bardzo długo i jest bardzo męczące. Zacieraczki służą przede wszystkim do wygładzania tynków cementowo-wapiennych. Mogą również przydać się do usuwania kleju po tapetach czy pozostałości starych farb. Na rynku występuje kilka modeli zacieraczek, które oprócz szlifierek do gładzi gipsowych czy żyraf do gładzi są często kupowanym sprzętem. Jednym z typów zacieraczek jest zacieraczka elektryczna z dozownikiem wody. To lekkie i proste w użyciu urządzenie  z ergonomicznym uchwytem co znacznie poprawia komfort pracy. Przy wielogodzinnej pracy ten aspekt ma duże znaczenie. Zacieraczka ta zapewnia maksymalną wydajność przy minimalnym nakładzie pracy. Posiada tarcze o dużej średnicy. Waży 35 kg. Jest ona wyposażona w dyszę natrysku wody i tarcze - 400 mm. Jest też model dla bardziej wymagających klientów.

  Zacieraczki

  Zacieraczka tynkarska mechaniczna do tynków cementowo - wapiennych. Ten model chętnie znajduje zastosowanie w pracach budowlanych na dużych metrażach. Można nim wygładzać tynki wewnętrzne jak i zewnętrzne. Do tego modelu można dokupić dodatkowe wyposażenie. Stanie się ono urządzeniem wielofunkcyjnym do polerowania, szlifowania i czyszczenia powierzchni. Choć nie zastąpi dobrej szlifierki do gipsu żyrafa czy szlifierki do gipsu innego typu, jeżeli chodzi o idealne wygładzenie ścian. Urządzenie do szlifowania gipsu takie jak żyrafa szlifierka trudno zastąpić. Model  tej zacieraczki posiada potrójną przekładnię, która daje gwarancję płynnej pracy. Urządzenie ma małą masę i duży uchwyt, który ułatwia wygodne trzymanie w ręku. Dodatkowo w tym modelu silnik umieszczony jest pionowo a nie poziomo co wpływa na dobre wyważenie maszyny. Dla użytkownika to wygoda w pracy. Można dokupić dodatkowe akcesoria takie jak gąbki brązowe, gąbki niebieskie, dysk z filcem do zacierania czy dysk bazowy do zacieraczki.

  Szlifowanie

  Po zakończeniu pracy na zacieraczce tynkarskiej, można przejść do innego etapu. Przyda się maszyna szlifująca do gipsu. Na rynku jest szeroka oferta różnych szlifierek do gipsu zyrafa. Przy wyborze odpowiedniej zyrafy do gipsu trzeba brać jej moc i wagę. Jeżeli ściana została wcześniej dobrze oczyszczona i przygotowana przy użyciu zacieraczki, żyrafa do gibsu nie powinna mieć problemu z dokończeniem reszty pracy. Praktycznie każde urządzenie można wynająć lub kupić przez internet. Należy w wyszukiwarce wpisać to czego fachowiec potrzebuje np. agregat malarski, agregat do betonu, żyrafa do gipsu czy silomat.

 • Wczoraj w Muzeum Okręgowym w Tarnowie przy ul. Rynek 3 nastąpiła uroczysta inauguracja tarnowskich obchodów 100. Rocznicy powstania Policji Państwowej w II Rzeczpospolitej.
  Z tej okazji w tarnowskim Ratuszu miało miejsce otwarcie wystawy poświęconej policjantom tamtego okresu. W otwarciu wzięli...
 • 12 lipca br., w KWP w Krakowie podjęto decyzję o powołaniu Wojewódzkiego Nieetatowego Zespołu ds. Przeciwdziałania Niebezpiecznym Zachowaniom na Drogach pod nazwą „Speed”. To pokłosie efektywnych działań warszawskiej grupy „Speed”. Zgodnie z intencją Komendy Głównej Policji takie grupy powstają...
 • Nietrzeźwy kierowca skody doprowadził do kolizji drogowej co spowodowało utrudnienia na tarnowskim odcinku autostrady A4.
  Wczoraj na tarnowskim odcinku autostrady A4 w rejonie Wierzchosławic doszło do kolizji drogowej. Kierowca osobowej skody jadąc od strony Brzeska w kierunku Tarnowa powodował...
 • Jesteś świadkiem niebezpiecznych sytuacji nad wodą. Reaguj. Zwróć uwagę na niewłaściwe zachowanie, powiadom odpowiednie służby, nanieś zagrożenie na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.
  Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z wszelkich możliwych form wypoczynku nad wodą. Wyjazdy nad morze czy...