[PIŁKA RĘCZNA] Handball Pałac Tarnów – Acana Moto–Jelcz Oława 28:23 w I Lidze Mężczyzn (Grupa D) – gospodarze dopisują kolejne punkty w Tarnowie
![[PIŁKA RĘCZNA] Handball Pałac Tarnów – Acana Moto–Jelcz Oława 28:23 w I Lidze Mężczyzn (Grupa D) – gospodarze dopisują kolejne punkty w Tarnowie](/images/mecz/handball-palac-tarnow-acana-moto-jelcz-olawa-19042026-2823-2.webp)
W 23. kolejce I Ligi Mężczyzn (Grupa D) Handball Pałac Tarnów pokonał Acana Moto–Jelcz Oława 28:23. Dla tarnowian to było spotkanie, w którym trzeba było najpierw przetrwać mocny start rywali, a potem konsekwentnie przejąć kontrolę i dowieźć swoje przy własnych kibicach.
Oława ruszyła z impetem, ale Tarnów nie dał się złamać
Początek nie ułożył się po myśli gospodarzy. Acana Moto–Jelcz Oława weszła w mecz zdecydowanie lepiej i już w 5. minucie prowadziła 3:0. Tarnowianie musieli przez chwilę gonić wynik, szukać rytmu w ataku pozycyjnym i uspokoić grę po twardym wejściu rywali.
Z czasem Handball Pałac Tarnów zaczął jednak łapać swój handballowy puls. Mecz zrobił się bardziej wyrównany, a przewaga gości stopniała. Do przerwy wynik był na styku, co tylko potwierdzało, że w Tarnowie szykuje się walka nie na ładne akcje, a na cierpliwość i skuteczność.
Po zmianie stron gospodarze przycisnęli i odjechali
Po wznowieniu to właśnie tarnowianie zaczęli rozdawać karty. W 38. minucie po trafieniu Szymona Wajdy z prawego skrzydła Handball Pałac Tarnów prowadził już 19:14, a hala mogła poczuć, że mecz zaczyna układać się po myśli gospodarzy. To był ważny moment, bo rywale nie zniknęli z boiska, ale musieli już odpowiadać na tempo narzucone przez miejscowych.
W końcówce Handball Pałac Tarnów nie wypuścił kontroli z rąk. Zespół z Tarnowa, który przystępował do meczu jako trzecia drużyna tabeli z dorobkiem 57 punktów i serią pięciu zwycięstw, potwierdził swoją wysoką pozycję. Acana Moto–Jelcz Oława, zajmująca 12. miejsce z 18 punktami, próbowała jeszcze szukać kontaktu, ale tym razem to gospodarze byli konkretniejsi.
Dla Tarnowa to cenne zwycięstwo, bo w tej fazie sezonu każdy punkt ma swoją wagę. I właśnie takie mecze pokazują, że jeśli zespół z miasta nad Białą złapie swój rytm, potrafi nie tylko gonić wynik, ale też pewnie zamieniać trudny początek w kontrolowany triumf.
| Handball Pałac Tarnów | Statystyka | Acana Moto-Jelcz Oława |
|---|---|---|
| 28 | Bramki | 23 |
| 13:13 | I połowa | 13:13 |
| 3 | Pozycja | 12 |
| 57 | Punkty | 18 |
| WWWWW | Forma | LWLLL |
Ostatnie Artykuły

Młodzi autorzy pomysłów na biznes z Tarnowa walczą o głosy publiczności

Juniorki TS Iskra rozbiły rywalki, seniorkom zabrakło kroku do zwycięstwa

Handball Pałac odrobił nerwowy start i znów potwierdził miejsce na podium

My się książki nie boimy - przedszkolaki z Tarnowa dostaną pasowanie
![[PIŁKA RĘCZNA] Handball Pałac Tarnów – Acana Moto–Jelcz Oława 28:23 w I Lidze Mężczyzn (Grupa D) – gospodarze dopisują kolejne punkty w Tarnowie](/images/mecz/handball-palac-tarnow-acana-moto-jelcz-olawa-19042026-2823-2.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Handball Pałac Tarnów – Acana Moto–Jelcz Oława 28:23 w I Lidze Mężczyzn (Grupa D) – gospodarze dopisują kolejne punkty w Tarnowie

Kalifornijski zespół zatańczy w Mościcach nowoczesny spektakl z europejskiej trasy

Artur Żmijewski przywiezie Cohena na tarnowską scenę podczas wieczoru pamięci

Iskra Tarnów wchodzi w weekend z meczem na szczycie i wyjazdem juniorek

Przelicznik walut – które źródło danych naprawdę pokazuje wiarygodny kurs

Prezydent Tarnowa wraca na żywo i pokaże bieżące sprawy miasta

W foyer tarnowskiego teatru trwa cicha rozmowa o emocjach i twórczym napięciu

Klub „13” przypomni Izabelę Czartoryską i początki polskiego muzeum

Tarnowski futsal kończy sezon we Wrocławiu z rywalem z bezpiecznej pozycji

