W bibliotece o zębach, czyli Tarnów szykuje dzieciom lekcję z uśmiechem

W bibliotece o zębach, czyli Tarnów szykuje dzieciom lekcję z uśmiechem

W tarnowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej znowu zrobi się niecodziennie - tym razem zamiast ciszy między regałami pojawi się temat, który dotyczy każdego od pierwszych lat życia. Do Działu dla Dzieci i Młodzieży przyjdą maluchy z Przedszkola Niepublicznego Sióstr Serafitek, żeby podejrzeć, jak dbać o zdrowy uśmiech 😁

  • Higiena jamy ustnej w bibliotece brzmi nietypowo, ale właśnie o to chodzi
  • Zajęcia dla przedszkolaków wpisują się w codzienne życie miasta

Higiena jamy ustnej w bibliotece brzmi nietypowo, ale właśnie o to chodzi

5 maja 2026 r., w godzinach 10:00-11:00, w Działe dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6 odbędą się zajęcia pod hasłem „Higiena jamy ustnej”. To spotkanie przygotowano dla 5- i 6-latków, czyli dzieci w wieku, w którym dobre nawyki najlepiej wchodzą w krew - a biblioteka staje się do tego zaskakująco dobrym miejscem.

Taki format działa na wyobraźnię: zamiast szkolnej ławki jest przestrzeń kojarzona z odkrywaniem świata, książkami i spokojnym tempem. Tu łatwiej oswoić temat mycia zębów, wizyty u dentysty i codziennych rytuałów, które później procentują przez lata. 📚

Zajęcia dla przedszkolaków wpisują się w codzienne życie miasta

W Tarnowie takie spotkania mają swój urok - bo pokazują, że biblioteka nie kończy się na wypożyczaniu książek. Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie, Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 5 maja 2026 r., godz. 10:00-11:00 znów otworzy drzwi dla najmłodszych uczestników i przeniesie ich w temat, który jest bardzo praktyczny, a przy tym bliski każdej rodzinie.

Dla dzieci to będzie godzina spędzona inaczej niż zwykle. Dla dorosłych - przypomnienie, że o zdrowych nawykach najlepiej mówić wcześnie i w miejscach, które naprawdę przyciągają uwagę najmłodszych.

na podstawie: Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie.