Na Batorego prace drogowe po wymianie sieci wodociągowej i ciepłowniczej

FOT. Urząd Miasta Tarnowa
Ulica Batorego w Tarnowie nabiera kształtów po pracach podziemnych — najpierw roboty kanalizacyjne i wodociągowe, teraz pora na warstwy nawierzchni. Mieszkańcy widzą na jezdni ekipy i maszyny, a prace prowadzone są równolegle przez różne służby, co wymaga koordynacji i cierpliwości. Atmosfera jest robocza, ale zgodna z planem inwestycji.
Na zlecenie Tarnowskich Wodociągów zakończono wymianę sieci wodociągowej i kanalizacji ogólnospławnej na ulicy Batorego. To etap, który miał przygotować teren pod kompleksową przebudowę drogi i który wykonano przed dalszymi robotami nawierzchniowymi.
Wykonawca kontynuuje teraz roboty ziemne na pierwszym fragmencie trasy — od ulicy Krakowskiej w kierunku ulicy Staszica. Prace, które zapowiedziano, obejmują stabilizację gruntu, a w kolejnych etapach planowane są:
- przygotowanie podbudowy,
- osadzenie krawężników.
Równolegle ekipy Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej prowadzą przebudowę sieci ciepłowniczej, zgodnie z wcześniejszymi założeniami, co pozwala na skoordynowane ukończenie wszystkich warstw infrastruktury przed finalnym układaniem nawierzchni.
na podstawie: Urząd Miasta w Tarnowie.
Autor: krystian

