Darmowa Akademia Logicznego Myślenia w Pałacu Młodzieży – miejsca są ograniczone

2 min czytania
Darmowa Akademia Logicznego Myślenia w Pałacu Młodzieży – miejsca są ograniczone

W Pałacu Młodzieży w Tarnowie rusza cykl bezpłatnych zajęć, które mają pokazać dzieciom, że matematyka może bawić i rozwijać. Organizatorzy obiecują gry, łamigłówki i praktyczne zadania, które trenować będą koncentrację oraz umiejętność rozwiązywania problemów. Rodzice muszą się spieszyć – liczba miejsc jest ograniczona.

  • Tarnów zaprasza najmłodszych na matematykę przez zabawę
  • Zajęcia w Pałacu Młodzieży – czego można się spodziewać

Tarnów zaprasza najmłodszych na matematykę przez zabawę

Pałac Młodzieży uruchomił rekrutację do Akademii Logicznego Myślenia – programu skierowanego do dzieci ze szkół podstawowych. Zajęcia prowadzone będą w formie gier i zagadek, tak by uczestnicy naturalnie ćwiczyli analizę, wnioskowanie i planowanie działań. Organizatorzy podkreślają, że to także okazja, by dziecko odkryło swoje mocne strony i nabrało pewności w pracy z zadaniami matematycznymi.

“Pracujemy z dziećmi i młodzieżą dając im przestrzeń i możliwość rozwoju umiejętności matematycznych” – organizatorzy

Punktowane informacje dla rodziców:

  • Grupy wiekowe: klasy 1–3 oraz klasy 4–5.
  • Zapisy: pod numerami 570 623 471 i 146 220 385.
  • Termin zapisów: do 13 marca włącznie.
  • Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona.

Zajęcia w Pałacu Młodzieży – czego można się spodziewać

Z zajęć wychodzą dzieci, które umieją patrzeć na problemy z różnych stron i lepiej koncentrują się podczas nauki. W praktyce oznacza to krótkie ćwiczenia, zadania logiczne i gry zespołowe, które rozwijają nie tylko rachunkowe umiejętności, ale też współpracę i cierpliwość. Rodzice powinni zapytać przy zapisie o częstotliwość spotkań, wielkość grup i ewentualne materiały do samodzielnej pracy w domu.

Kilka praktycznych wskazówek:

  • Zarezerwować telefonicznie miejsce jak najszybciej – popyt może przewyższyć liczbę miejsc.
  • Przy zapisie dopytać o harmonogram zajęć i wymagane przybory.
  • Warto zapytać, czy organizowane są zajęcia pokazowe lub krótkie próbne lekcje przed rozpoczęciem cyklu.

Pałac Młodzieży w Tarnowie zachęca do udziału dzieci, dla których matematyka wydaje się wyzwaniem, jak i tych, które chcą rozwijać swoje zdolności dalej. To propozycja łącząca zabawę z praktycznymi umiejętnościami przydatnymi w szkole.

na podstawie: Urząd Miasta.

Autor: krystian