Spotkanie w Zielonym Zakątku poświęcone twórczości Jerzego Nowosielskiego

W filii biblioteki przy Romanowicza zrobi się miejsce dla dyskusji o malarstwie, sacrum i teatralnej biografii jednego z ważniejszych polskich artystów. Klub Literacki “Zielony Zakątek” zaprasza na spotkanie, które ma łączyć wiedzę z nastrojem galerii i kameralnej rozmowy. To propozycja dla tych, którzy chcą usłyszeć o twórczości i kontekstach życia Jerzego Nowosielskiego inaczej niż z podręczników.
Organizatorem spotkania jest Klub Literacki “Zielony Zakątek” działający przy filia nr 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Prelekcję wygłosi Bożena Gruszka, która zaprosi uczestników do refleksji nad modelem artysty-badacza i relacją między tematyką religijną a codziennością w twórczości Jerzego Nowosielskiego. Tytuł wykładu oddaje myśl o priorytecie malarstwa w jego pracy:
“Jestem przede wszystkim malarzem. Wszystko inne jest dodatkiem - Jerzy Nowosielski między sacrum i profanum”
W praktyce:
- Data: 18 lutego
- Godzina: godz. 12
- Miejsce: filia nr 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Romanowicza 38 b
Spotkanie zaplanowano na trzy dni przed piętnastą rocznicą śmierci artysty, co nadaje wydarzeniu dodatkowy wymiar refleksji nad jego dziedzictwem. Organizatorzy przypominają, że będzie to okazja nie tylko do wysłuchania prelekcji, lecz także do rozmowy o wpływie pracy Nowosielskiego na sztukę sakralną i scenografię teatralną.
na podstawie: Urząd Miasta.
Ostatnie Artykuły

Kolejność zgłoszeń zadecyduje o układzie siatkarskich mistrzostw Tarnowa

W Tarnowie pejzaże wracają do galerii razem z wiosennym światłem

Pałac Tarnów wydrapał zwycięstwo w Kielcach po meczu na jedną bramkę

Tarnów znów liczy kilometry na rowerach i rozgrzewa formę przed czerwcową rywalizacją

Tarnowska biblioteka szykuje wieczór z Zofią Jurczak i opowieściami z podróży

W kinie Marzenie kwiecień zamieni się w serię mrocznych i gorzkich opowieści

Natalia Niemen w CSM Studio - rozmowa o muzyce, domu i dystansie

Wielkanoc w Klikowej - biblioteka szykuje świąteczne zajęcia dla przedszkolaków
![[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa D), 21. kolejka – UKS SMS Wybicki Kielce – Handball Pałac Tarnów 31:32](/images/mecz/thumbnails/uks-sms-wybicki-kielce-handball-palac-tarnow-29032026-3132.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] I Liga Mężczyzn (Grupa D), 21. kolejka – UKS SMS Wybicki Kielce – Handball Pałac Tarnów 31:32

Na Modelarskiej rusza montaż 14 latarni i nowej sieci oświetleniowej

Mały astronauta w Mościcach - biblioteka szykuje kosmiczne spotkanie dla dzieci

Nie szuka rozgłosu - tarnowski dzielnicowy może zgarnąć tytuł #SuperDzielnicowego

Tarnowscy szczypiorniści wracają do Kielc z jesiennym zwycięstwem w pamięci

