Zgłoszenia mieszkańców doprowadziły do debaty - policja rozważa progi w Tuchowie

W świetlicy “Zielony Domek” w Tuchowie zorganizowano spotkanie dotyczące bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej. W debacie uczestniczyli mieszkańcy, przedstawiciele samorządu oraz policja, która wskazała konkretne ulice i propozycje działań żądanych przez mieszkańców.
Spotkanie odbyło się 3 grudnia 2025 roku. Inicjatorem dyskusji były liczne zgłoszenia mieszkańców oraz sygnały przekazywane dzielnicowym i radnym. Debata skupiła się na bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz na problemach w rejonie ul. Świętego Józefa i ul. Biskupa Leona Wałęgi.
W spotkaniu brali udział mieszkańcy, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji lokalnych, duchowieństwa oraz Policji. Obecni byli m.in. przedstawiciele kierownictwa Komisariatu Policji w Tuchowie oraz przedstawiciel Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.
Funkcjonariusze i uczestnicy omówili najczęściej występujące zagrożenia w ruchu drogowym: przekraczanie prędkości, nieustępowanie pierwszeństwa i stwarzanie niebezpieczeństwa dla pieszych. Dyskutowano też o organizacji ruchu, oznakowaniu, widoczności na skrzyżowaniach oraz możliwych rozwiązaniach technicznych poprawiających bezpieczeństwo.
Zebrani wypracowali rekomendacje dotyczące zwiększenia kontroli prędkości, działań profilaktycznych oraz rozważenia montażu progów zwalniających na wskazanych ulicach. Samorząd zapowiedział analizę przedstawionych propozycji.
Zaplanowano debatę ewaluacyjną na maj 2026 roku, podczas której oceniona zostanie realizacja zgłoszonych wniosków. Informacje o przebiegu spotkania przekazał asp. Kamil Wójcik z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.
na podstawie: KMP w Tarnowie.
Ostatnie Artykuły

Tańszy wstęp na basen w Mościcach. Uczniowie zapłacą tylko 5 zł

Tarnów pod Księżycem. Pasaż Odkryć szuka nocnych kadrów

Tarnów szykuje weekend pełen atrakcji. Od jarmarku po LEGO Star Wars

Po 30 tysiącach od seniorki w Tarnowie - odbierak wpadł w Lublinie

Amicus Hominum wraca. Małopolska szuka ludzi wielkiego serca

Nagrody, stypendia i koncert. Tak ruszą tarnowskie Zdearzenia

Małopolska szuka swoich cichych bohaterów - Kryształy Soli 2026 ruszyły

Aranżacja nowoczesnego ogrodu. Czym charakteryzuje się taka zielona przestrzeń?

Rzemieślnicza piekarnia w Krakowie: biznes i nowe trendy rynkowe

W powiecie tarnowskim uruchomiono syreny - służby ćwiczyły kilka scenariuszy

Modele LEGO Star Wars i twórca Jabby Hutta przyciągną do Tarnowa

Tarnowscy prymusi znów stanęli na scenie. 58 uczniów odebrało wyróżnienie

Piknik w ogrodzie Willi Kwiatkowskiego połączy sport, zdrowie i muzykę

DobroDzień nie odbędzie się w upale. Organizatorzy szukają nowej daty
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Tarnowie - kontakt, msze, historia
- Centrum Kształcenia Ustawicznego im. ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Tarnowie - kontakt, egzaminy zawodowe i praktyki
- Parafia Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Tarnowie - kontakt, zgłoszenia, godziny
- Starostwo Powiatowe w Tarnowie - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia
- Oddział Celny w Tarnowie - kontakt i godziny
