Ponad 50 tys. wejść na tarnowskie baseny, Mościce miały rekord w sierpniu

Sezon letni na tarnowskich basenach przyciągnął tłumy mimo kapryśnej pogody — ponad 50 tysięcy biletów sprzedanych przez Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji to dowód, że kąpiel na świeżym powietrzu wciąż ma wielu fanów.
- Mościce biją rekordy frekwencji – zobacz, ile osób skorzystało z Letniego Parku Wodnego
- Park Wodny przy Piłsudskiego 30 i tańsze wtorki dla uczniów — kto najczęściej odwiedzał basen?
Mościce biją rekordy frekwencji – zobacz, ile osób skorzystało z Letniego Parku Wodnego
Letni Park Wodny w Mościcach był najchętniej odwiedzanym miejscem tego lata w Tarnowie. W samym sierpniu sprzedano tam prawie 22 000 biletów, w lipcu obiekt odwiedziło 17 600 osób, a w czerwcu prawie 9 000. Łącznie kąpielisko na otwartym powietrzu zanotowało niemal 48 500 wejść w sezonie.
Tak duża frekwencja pokazuje, że mimo nie zawsze sprzyjającej pogody mieszkańcy i goście aktywnie korzystali z miejskich atrakcji wodnych. Dane o sprzedaży biletów pochodzą od Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, instytucji zarządzającej miejskimi basenami.
Park Wodny przy Piłsudskiego 30 i tańsze wtorki dla uczniów — kto najczęściej odwiedzał basen?
Park Wodny przy ul. Piłsudskiego 30 również przyciągnął osoby szukające ochłody — od czerwca do sierpnia obiekt odwiedzono ponad 1 600 razy. Część tej frekwencji przypadła na półkolonie, które przyciągnęły około 1 000 uczestników.
Rozkład miesięczny pokazuje wyraźne wahania: w lipcu sprzedano tam prawie 400 biletów, w sierpniu ponad 200, a w czerwcu jedynie 11 wejść.
Dodatkowo warto przypomnieć o Akcji Lato organizowanej przez miasto: bilety po 5 zł w każdy słoneczny wtorek skusiły ponad 3 200 uczniów. To inicjatywa, która przyczyniła się do zwiększenia dostępności rekreacji dla młodszych mieszkańców Tarnowa.
Łącznie wszystkie miejskie obiekty basenowe sprzedały ponad 50 000 wejściówek w sezonie wakacyjnym – to liczba podana przez Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji i potwierdzająca, że miejskie inwestycje w infrastrukturę rekreacyjną nadal przyciągają mieszkańców.
Na podstawie: UM Tarnów
Autor: krystian