Sukces uczniów ZSP w Żabnie w Tarnowskiej Lidze Strzeleckiej 2025

Uczniowie z Żabna błyszczą na strzelnicy – medale dla młodych sportowców z ZSP!
- Żabno świętuje sukcesy strzeleckie w Tarnowie
- Wsparcie Starostwa Powiatowego kluczem do sukcesu sportowego
Żabno świętuje sukcesy strzeleckie w Tarnowie
Młodzi zawodnicy z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Janusza St. Pasierba w Żabnie udowodnili, że pasja i ciężka praca przynoszą wymierne efekty. W minionym roku szkolnym aż 90 uczniów z gmin Żabno, Radłów oraz Wietrzychowice rywalizowało w Międzyszkolnej Tarnowskiej Lidze Strzeleckiej, zdobywając cenne medale i wyróżnienia.
Wśród 12 szkół biorących udział w zawodach, żabnieńska drużyna była jedyną spoza Tarnowa walczącą o najwyższe lokaty w konkurencjach pistoletu i karabinu pneumatycznego. Po sześciu emocjonujących rundach rozgrywanych od października do marca, młodzi strzelcy wrócili z pucharami i medalami – srebrnym dla chłopców oraz brązowym dla dziewcząt.
Wsparcie Starostwa Powiatowego kluczem do sukcesu sportowego
10 czerwca 2025 roku na strzelnicy LOK w Tarnowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród, podczas której obecny był starosta tarnowski Jacek Hudyma. Podczas spotkania podkreślił on nie tylko znaczenie sportowej rywalizacji, ale także wartości takie jak wytrwałość i determinacja, które przyczyniły się do tak znakomitych wyników.
- Strzelectwo to dyscyplina sportowa wymagająca ogromnej precyzji i skupienia, a więc i rywalizacja jest trudna. Pokazaliście, że zwycięstwo jest osiągalne. Życzę Wam dalszych triumfów i powodzenia w kolejnych rozgrywkach. – mówił starosta Jacek Hudyma.
Opiekun drużyny, Sławomir Kurzydym, wyraził wdzięczność za wsparcie finansowe umożliwiające transport na zawody: „Dziękujemy Panu staroście Jackowi Hudymie za wsparcie poprzez dofinansowanie transportu, co pozwoliło naszym uczniom dojechać do Tarnowa i wziąć udział w zawodach”.
To właśnie dzięki takim inicjatywom młodzi mieszkańcy Żabna mają szansę rozwijać swoje umiejętności i zdobywać doświadczenie na arenie wojewódzkiej.
Wg inf z: Powiat Tarnowski
Autor: krystian