Piknik Piastowski w bibliotece w Tarnowie z koronacją Bolesława Chrobrego

Niecodzienna podróż w czasie czeka na mieszkańców Tarnowa. Już 8 czerwca Biblioteka Pedagogiczna zaprasza na wyjątkowy piknik, który przeniesie uczestników do epoki pierwszego króla Polski. To wydarzenie, które łączy historię z zabawą i integracją, nie może umknąć uwadze nikogo, kto ceni sobie lokalne tradycje i kulturę.
- Tarnów ożywia historię w Bibliotece Pedagogicznej
- Program pełen atrakcji dla całej rodziny w sercu Tarnowa
Tarnów ożywia historię w Bibliotece Pedagogicznej
W niedzielę 8 czerwca od godziny 10:00 na ulicy Nowy Świat 30 rozpocznie się niezwykłe spotkanie z przeszłością. Biblioteka Pedagogiczna przygotowała rodzinny piknik pod hasłem Tysiąclecie Królestwa Polskiego. Piknik Piastowski Król, Korona i Książka”. To doskonała okazja, by poznać fascynujące dzieje koronacji Bolesława Chrobrego pierwszego monarchy Polski.
Wydarzenie ma wyjątkowy charakter integracyjny, skierowany zarówno do polskich, jak i ukraińskich mieszkańców miasta. Organizatorzy stawiają na wspólne odkrywanie bogactwa historycznego dziedzictwa, które łączy różne kultury i pokolenia.
Program pełen atrakcji dla całej rodziny w sercu Tarnowa
Piknik obfituje w różnorodne atrakcje. O godzinie 10:00 rozpocznie się oficjalne powitanie gości oraz widowiskowe wejście króla wraz z orszakiem. Uczestnicy będą mogli zobaczyć inscenizację wydarzeń poprzedzających koronację oraz sam akt koronacji, a także prezentację królewskich insygniów symboli władzy i potęgi.
Po części historycznej nastąpi wręczenie nagród dla zwycięzców konkursów plastycznych organizowanych przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Bibliotekę Pedagogiczną. Tematy prac oscylują wokół postaci Bolesława Chrobrego i jego korony, co pozwoliło młodym artystom wykazać się kreatywnością i wiedzą historyczną.
Od godziny 12:30 do 13:30 scena należeć będzie do zespołu Dziwoludy, który rozgrzeje publiczność koncertem połączonym z nauką dawnych tańców to świetna okazja, aby poczuć klimat minionych epok i aktywnie spędzić czas.
Zwieńczeniem pikniku będzie loteria fantowa oraz uroczyste zakończenie zaplanowane na godzinę 14:00. Całość wydarzenia ma nie tylko bawić, ale również edukować i integrować wszystkich uczestników.
Na podstawie: Urząd Miasta w Tarnowie
Autor: krystian