Emes Security MKS PM Tarnów kontynuuje zwycięską passę, pokonując MKS WiRy Siódemkę Mysłowice
Piłkarze ręczni Emes Security MKS PM Tarnów kontynuują swoją znakomitą passę, zdobywając czwarte zwycięstwo z rzędu w drugiej lidze. W emocjonującym meczu, który odbył się w hali Akademii Tarnowskiej, tarnowska drużyna pokonała MKS WiRy Siódemkę Mysłowice, co potwierdza ich dominację w rozgrywkach.

Dynamiczny początek i kluczowe momenty pierwszej połowy

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego trafienia Dawida Chudyki, który na stałe wpisał się w strategię zespołu. Choć w 4. minucie tarnowianie chwilowo przegrywali 1-2 po akcji Rafała Sikory, szybko odzyskali kontrolę. Bartosz Batko w 8. minucie podwyższył wynik na 4-2, jednak Mysłowice nie zamierzały się poddawać. W 10. minucie Rafał Sikora znów doprowadził do remisu 4-4, co zapowiadało zaciętą rywalizację.

Decydujący fragment pierwszej połowy miał miejsce między 13. a 23. minutą, kiedy to tarnowska drużyna zdominowała wydarzenia na boisku. Po dwóch rzutach Chudyki oraz celnych akcjach Macieja Grecha i Konrada Sanka, MKS PM wygrywał już 10-5, a na przerwę schodził z pięciopunktową przewagą, 12-7. Tak solidna gra w defensywie i skuteczność w ataku były kluczem do ich sukcesu w tej części meczu.

Walka do ostatniego gwizdka

Po przerwie tarnowianie nie zamierzali zwalniać tempa. Bartosz Bagiński, który zdobył 11 bramek w całym meczu, szybko zwiększył przewagę na 14-8. Jednak zespół ze Śląska zdołał się zrehabilitować i w 39. minucie zmniejszył straty do jednego gola, co wprowadziło nieco niepewności w szeregi gospodarzy. W odpowiedzi tarnowianie zagrali koncertowo, zdobywając kolejne bramki, a duet Dawid Chudyka i Jakub Wzorek przywrócił komfortową przewagę 22-17 w 49. minucie.

Końcówka meczu była emocjonująca, z gośćmi, którzy dzięki trzem bramkom Olafa Korzyńca zdołali zmniejszyć straty. Mimo tego, tarnowianie zachowali zimną krew i dowieźli zwycięstwo do końca spotkania, co umocniło ich pozycję w drugiej lidze.

Skład Emes Security MKS PM Tarnów i ich przyszłość

W składzie tarnowskiej drużyny wystąpili: Patryk Rolewicz, Tomasz Stono, Dawid Ciochoń, Dawid Chudyka, Kacper Golec, Konrad Sanek, Maciej Grech, Jakub Wzorek, Mateusz Śmieszek, Bartosz Batko, Maciej Gwóźdź, Jakub Kupiec, Jakub Kuta, Michał Niemiec, Jakub Solarz oraz Kacper Tuman. Każdy z zawodników przyczynił się do tego cennego zwycięstwa, które nie tylko dodaje im pewności siebie, ale także buduje atmosferę w zespole.

Patrząc w przyszłość, Emes Security MKS PM Tarnów ma szansę na dalsze sukcesy. Ich determinacja, umiejętności i zgranie mogą przyczynić się do osiągnięcia jeszcze lepszych wyników w nadchodzących meczach. Kibice z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania, licząc na kontynuację tej imponującej serii.