Spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem w bibliotece Akademii Tarnowskiej
W najbliższy czwartek, 6 czerwca, mieszkańcy będą mieli wyjątkową okazję spotkać się z jednym z czołowych polskich pisarzy kryminalnych, Wojciechem Chmielarzem. Spotkanie odbędzie się w auli B028 w budynku biblioteki Akademii Tarnowskiej o godzinie 13:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
  1. Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem odbędzie się 6 czerwca o godzinie 13:00.
  2. Miejsce: aula B028 w budynku biblioteki Akademii Tarnowskiej.
  3. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych.
  4. Wojciech Chmielarz jest laureatem wielu prestiżowych nagród literackich.

Wojciech Chmielarz to nie tylko autor bestsellerowych powieści, ale także laureat licznych prestiżowych nagród literackich. W 2015 roku zdobył Nagrodę Wielkiego Kalibru za powieść „Przejęcie”. Warto również wspomnieć, że jego książka „Żmijowisko” przyniosła mu w 2019 roku Złoty Pocisk.

Chmielarz jest również doceniany za swoje słuchowiska. W trakcie Bestsellerów Empiku 2021 został nagrodzony za słuchowisko „Wilkołak”, które powstało na podstawie jego powieści o tym samym tytule. To wyróżnienie potwierdza jego wszechstronność i talent w różnych formach literackich.

Rok 2022 był dla niego szczególnie owocny. Otrzymał wówczas nagrodę Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa za powieść „Dług honorowy”. Nie był to jednak jego jedyny sukces w tym okresie, ponieważ w ubiegłym roku zdobył także Nagrodę Kryminalnej Piły dla Najlepszej Polskiej Miejskiej Powieści Kryminalnej za książkę „Długa noc”.

Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem to doskonała okazja, by poznać bliżej twórczość tego wybitnego autora, a także zadać mu pytania dotyczące jego pracy i inspiracji. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych literaturą kryminalną i nie tylko. Mieszkańcy mają więc niepowtarzalną szansę, by spędzić czas w towarzystwie jednego z najważniejszych współczesnych polskich pisarzy.


Opierając się na: Urząd Miasta w Tarnowie