Kosmiczne seanse w Domu Kultury Westerplatte już 24 i 25 maja
W Domu Kultury Westerplatte szykuje się kosmiczna przygoda! Jeśli fascynuje Cię astronomia, nie przegap okazji, aby zgłębić tajemnice gwiazdozbiorów i nauczyć się wyznaczać kierunki świata za pomocą Słońca i Gwiazdy Polarnej. Wydarzenie odbędzie się 24 i 25 maja, a specjalne seanse w mobilnym planetarium będą niezapomnianym przeżyciem.
  1. Seanse w mobilnym planetarium 24 i 25 maja
  2. Prelekcje dla grup szkolnych i przedszkolnych
  3. Seanse dla uczestników indywidualnych
  4. Astronomiczne ciekawostki od Justyny Put

Dom Kultury Westerplatte we współpracy z Pasażem Odkryć zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – seanse w mobilnym planetarium. W piątek, 24 maja, odbędą się prelekcje dedykowane grupom zorganizowanym, takim jak szkoły i przedszkola. Zajęcia zaplanowano na godziny: 11:00, 12:30 i 14:00. Natomiast w sobotę, 25 maja, odbędą się seanse dla uczestników indywidualnych o godzinach: 9:00, 10:30, 12:00 oraz 13:30.

Justyna Put, astronomka i nauczycielka z Pasażu Odkryć oraz Szkolnego Obserwatorium Astronomicznego w Gawłowie, poprowadzi zajęcia pełne fascynujących informacji o kosmosie. Uczestnicy dowiedzą się m.in. o gwiazdozbiorach widocznych wiosną oraz jak wyznaczać kierunki świata za pomocą Słońca i Gwiazdy Polarnej. Będzie również możliwość odbycia wirtualnej podróży do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Koszt biletu to 15 zł dla osób zorganizowanych (20 zł dla osób indywidualnych). Bilety można nabyć w kasie Domu Kultury przed każdą projekcją. Seans trwa 50 minut, a jednorazowo w planetarium może uczestniczyć 20 osób. Rezerwacje dla grup zorganizowanych są możliwe telefonicznie pod numerem 14 696 51 00 lub drogą elektroniczną pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Nie przegap tej niepowtarzalnej okazji, aby zanurzyć się w świecie gwiazd i planet. To doskonała okazja do pogłębienia swojej wiedzy i przeżycia niezapomnianej przygody w kosmicznej atmosferze.


Opierając się na: Urząd Miasta w Tarnowie