Otwarcie wystawy o rządzie na emigracji w Muzeum Historii Tarnowa
W nadchodzący wtorek, Muzeum Historii Tarnowa i Regionu serdecznie zaprasza na otwarcie niezwykłej wystawy poświęconej rządowi na uchodźstwie. Wystawa zatytułowana „Rząd na emigracji. Kancelaria poza krajem” to efekt współpracy z Archiwum Narodowym w Krakowie. Wydarzenie to będzie nie tylko okazją do zgłębienia historii, ale również momentem na spotkanie z ekspertami i historykami.
  1. Wykład prof. Jana Bruskiego odbędzie się o godz. 11.10 w Ratuszu – Galerii Sztuki Dawnej.
  2. Prezentacja Iwony Fischer zaplanowana jest na godz. 12:00, również w Ratuszu.
  3. Otwarcie wystawy przewidziane jest na godz. 13:05 w Muzeum Historii Tarnowa i Regionu.
  4. Wystawa będzie dostępna do końca czerwca.

Zaproszenie na te wydarzenia to doskonała okazja, aby zanurzyć się w mniej znanej karcie historii naszego regionu, dotyczącej działalności Rządu Ukraińskiej Republiki Ludowej na emigracji. Profesor Jan Bruski, znawca tematu, przedstawi kontekst polityczny i społeczny tamtych czasów, co pozwoli lepiej zrozumieć motywy i działania ówczesnych liderów. Następnie Iwona Fischer, kuratorka wystawy, zaprezentuje unikalne materiały archiwalne, które rzucają światło na codzienne funkcjonowanie kancelarii poza granicami kraju.

Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających przez ponad dwa miesiące, co daje znakomitą okazję do kilkukrotnego odwiedzenia i pogłębienia wiedzy na temat tej fascynującej epoki w historii naszego regionu i Europy.


Źródło: Urząd Miasta