Po pierwsze w tym sezonie zwycięstwo sięgnęli trzecioligowi piłkarze ręczni MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W kończącym pierwszą rundę rozgrywek wyjazdowym meczu z MKS Ustroń, podopieczni trenera Tomasza Śmieszka wygrali 35-32 (18-12) i na półmetku klasyfikowani są na trzeciej pozycji.

Piłka do piłki ręcznej

Początek spotkania należał do tarnowian. W 3 min po rzucie karnym Dawida Chudyki Pałac prowadził 3-1, a minutę później na tablicy pojawił się wynik 2-4. W 6 min gospodarze doprowadzili wprawdzie do remisu 4-4, ale w 11 min po akcji Jakuba Wzorka było już 8-4 dla gości. Osiem minut później dzięki trafieniu z linii siedmiu metrów Jakuba Solarza „siódemka” trenera Tomasza Śmieszka prowadziła nawet 12-7, ale na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy przewaga MKS PM zmalała do dwóch zaledwie „oczek” (14-12). Dwa trafienia Kacpra Golca oraz celne rzuty Jakuba Kupca i Macieja Pala, spowodowały jednak, że do przerwy nasz zespół miał o sześć bramek więcej od gospodarzy.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze i w 35 min ekipa z Ustronia przegrywała tylko 16-18 (przy wyniku 13-18 rzutu karnego dla Pałacu nie wykorzystał Jakub Solarz). W kolejnych minutach oba zespoły trafiały na przemian, w 41 min po akcjach Kacpra Golca i Dawida Chudyki było jednak 19-23. Miejscowi szybko przywrócili wprawdzie dwubramkową tylko stratę (21-23 w 43 min), ale w 47 min przegrywali 22-26. W 52 min na tablicy pojawił się wynik 27-28. Dwa trafienia Dawida Chudyki i bramka Kacpra Golca dały jednak tarnowianom prowadzenie 31-27 (55 min). Ostatnie fragmenty meczu przyniosły już kosmetyczną tylko zmianę wyniku.

MKS PM: Jakub Strzała – Dawid Chudyka 12, Kacper Golec 10, Maciej Pal 3, Jakub Solarz 3, Jakub Wzorek 3, Kuba Kanarek 2, Kacper Bień 1, Jakub Kupiec 1, Jakub Maślanka, Mateusz Śmieszek.