Wczoraj na torze w Tarnowie rozegrany został turniej pierwszej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu. Walkę o zwycięstwo stoczyły w nim Orlen Cellfast Wilki Krosno i Motor Lublin. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł zespół z Krosna.

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów na żużlu

Lublinianom nie pomógł nawet komplet punktów zdobyty przez aktualnego indywidualnego mistrza świata juniorów, doskonale znającego tarnowski tor, Mateusza Cierniaka. Oprócz niego z dwucyfrowym dorobkiem zakończyli występ w Tarnowie trzej inni żużlowcy: Krzysztof Sadurski i Szymon Bańdur z Krosna oraz lublinianin Bartosz Bańbor. Podkreślić przy tym należy, że obaj reprezentanci Orlen Cellfast Wilków przegrali jedynie z Mateuszem Cierniakiem.

Gospodarze zajęli na swoim torze trzecie miejsce, wyprzedzając jedynie ekipę Texom Stali Rzeszów, która ze względu na start w trzyosobowym składzie nie została sklasyfikowana. Tarnowianie nie wygrali wczoraj żadnego wyścigu, sześciokrotnie mijając linię mety na drugiej pozycji. Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem w szeregach „Jaskółek” okazał się Mateusz Gzyl. Dwudziestojednoletni tarnowianin, we wszystkich czterech wyścigach, w których startował – z biegu ósmego został wykluczony z powodu przekroczenia czasu dwóch minut – mijał linię mety na drugiej pozycji.