W niedzielę przed szkołą w Ilkowicach zorganizowana została patriotyczna majówka. Motywem przewodnim wydarzenia były obchody 160 rocznicy Powstania Styczniowego w gminie Żabno oraz uczczenie pamięci o jego bohaterach. Na zaproszenie organizatorów wzięli w niej udział tarnowscy policjanci.

Impreza patriotyczna zgromadziła lokalną społeczność oraz przedstawicieli władz. Zasadzono dąb, który przypominać będzie potomnym o powstańcach styczniowych. Były też występy artystyczne dzieci i zespołu folklorystycznego „Bobrownianie”, wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni oraz rozstrzygnięcie konkursu historyczno-fotograficznego „Powstanie Styczniowe w żywych obrazach”.

Nie zabrakło też policjantów z Żabna i Tarnowa, którzy wspólnie z innymi służbami mundurowymi – Strażą Pożarną i Służą Więzienną zaprezentowali sprzęt wykorzystywany podczas służby oraz przygotowali atrakcje dla najmłodszych.

Wydarzenie w Ilkowicach zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Ilkowice oraz Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Ilkowicach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Starosta Tarnowski oraz Burmistrz Żabna.

  • Mężczyzna przymierzający gogle
  • Chłopiec z opaską odblaskową na ręce, obok stoi policjant
  • Twarz dziecka na tle kartonowej postaci policjanta
  • Policjant zakłada małemu chłopcu opaskę odblaskową na rączkę