Groźnie wyglądające zderzenie ciężarówki i motocyklisty w Niwce. Motocyklista z urazem kończyn trafił do szpitala. Droga wojewódzka przez kilkadziesiąt minut była całkowicie zablokowana.

Wczoraj, 23 maja po południu na krętej drodze wojewódzkiej 975 w Niwce zderzyły się dwa pojazdy; ciężarówka i motocyklista. Przybyłe na miejscu służby udzieliły motocykliście pierwszej pomocy. Mężczyzna trafił z urazem kończyn dolnych i górnych do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. Policjanci ruchu drogowego, którzy zostali skierowani do wypadku drogowego przystąpili do ustalania jego okoliczności. Świadkowie, a także ślady, które były na miejscu wskazały na przebieg wypadku. Okazało się, że kierujący pojazdem ciężarowym wyjeżdżał ze strefy zamieszkania na drogę wojewódzką. Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony Wierzchosławic w kierunku Radłowa motocykliście. Ratując sytuację próbował zjechać do prawej strony co spowodowało, że jego samochód wjechał do przydrożnego rowu. Motocyklista natomiast widząc wyjeżdżający pojazd z bocznej drogi ratował się przed zderzeniem kładąc swój jednoślad na boku. Sunąc po asfalcie uderzył jednak w przeszkodę i jego motocykl również znalazł się w rowie obok ciężarówki. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Sporządzona na miejscu dokumentacja pozwoli na przeprowadzenie postępowania przygotowawczego przez policjantów tarnowskiej komendy w związku z naruszeniem zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które skutkowały wypadkiem.

.

  • Radiowóz oznakowany zabezpieczający miejsce wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego i motocyklisty
  • Samochód ciężarowy i motocykl w rowie melioracyjnym
  • Ogólny widok miejsca wypadku. W oddali widać samochód ciężarowy i motocykl w rowie melioracyjnym, a bok częściowo wóz straży pożarnej.