Ostatni weekend marca był bardzo udany dla piłkarskich ekip z Tarnowa. Swoje mecze wygrały zarówno wszystkie zespoły grające w ligach seniorskich, jak i występująca w Centralnej Lidze Juniorek U-15 drużyna Iskry Tarnów.

Mecz trzeciej ligi piłki nożnej: Unia Tarnów - Wisłoka Dębica

W czwartym meczu rundy wiosennej, trzecioligowa Unia Tarnów pewnie zainkasowała komplet punktów w pojedynku z Lublinianką, która przyjechała do Tarnowa wyłącznie w młodzieżowym składzie. Gospodarze objęli prowadzenie już w 8 min po strzale Wiktora Putina. Wynik do przerwy ustalił natomiast w 35 min Kamil Orlik. W pierwszym kwadransie po przerwie, tarnowianie w ciągu 4 minut strzelili trzy bramki: w 54 min Artur Biały, a w 56 i w 57 min Wiktor Putin. W 73 min szóstą bramkę dla „Jaskółek” zdobył wprowadzony na boisko kwadrans wcześniej Tomasz Palonek. W ostatnim kwadransie (77, 82 i 90 min) hat-trick zaliczył rezerwowy Lublinianki, Jarosław Mazur i mecz zakończył się wygraną Unii 6-3 (2-0). Po tym zwycięstwie tarnowianie awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli.

Komplet punktów zdobyły także nasze zespoły występujące w piątej lidze. Tarnovia w wyjazdowym pojedynku pokonała 3-0 (2-0) Tuchovię i nadal zajmuje szóste miejsce w tabeli. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Bartosz Kiełbasa w 32 min, Przemysław Bury w 38 min oraz Kacper Kołodziej w 68 min. Grający również na wyjeździe Metal Tarnów pokonał natomiast 4-1 (1-0) Zalesiankę Zalesie, co dało mu awans na ósmą pozycję. Tarnowianie objęli prowadzenie w 42 min po rzucie karnym wykorzystanym przez Patryka Spindę. Na 2-0 podwyższył w 56 min Filip Jaśkiewicz, a w dalszych minutach miejscowego bramkarza pokonali jeszcze Dariusz Rajczyk (72 min) oraz Patryk Spinda (89 min). Wynik w trzeciej minucie doliczonego czasu gry ustalił Marcin Augustyn.

Po trzy punkty sięgnął również lider klasy okręgowej, czyli drugi zespół Unii Tarnów. Tarnowianie w wyjazdowym pojedynku pokonali 4-0 (2-0) LKS Szynwałd. Goście objęli prowadzenie już w 8 min po strzale Filipa Szczurka. Druga bramka padła w 25 min po uderzeniu Dawida Poliszaka. Na kolejne gole czekać trzeba było do końcowych minut. W 85 min na listę strzelców wpisał się – tuż po wejściu na boisko – Filip Padło, a w doliczonym czasie gry (90+4 min) wygraną „Jaskółek” przypieczętował Jakub Bednarek.

Od wygranej rundę jesienną rozpoczęła także grająca w klasie „B”, Iskra Tarnów. Wyjazdowa wygrana 2-1 (1-1) z Tarnowcem dała naszej drużynie awans na czwarte miejsce. Obie bramki dla Iskry strzelił Bartłomiej Jarmuła (22 i 70 min), autorem honorowego trafienia dla miejscowych był natomiast Mikołaj Hajdo (21 min).

***

Drugie zwycięstwo – i to bez straty bramki – zanotowały grające Centralnej Lidze Juniorek U-15 trampkarki TS Iskra Tarnów. Zawodniczki trenowane przez Michała Jarząba i Jacka Ćwika w wyjazdowym spotkaniu drugiej kolejki pokonały 4-0 (1-0) Górnika Łęczna. Do przerwy jedyną bramkę zdobyła w 17 min Zuzanna Wróbel. Po zmianie stron dwa trafienia zaliczyła Gabriela Krawczyk (52 i 75 min), a wynik ustaliła w 79 min Julia Dziurdzia.

TS Iskra: Milena Gołąb – Julia Damian (60 Katarzyna Sowa), Aleksandra Dziurda (58 Joanna Horodyska), Julia Dziurdzia, Natalia Gala, Gabriela Krawczyk, Karolina Najberek, Natalia Olchawska, Julia Sieczka (75 Nikola Sołtys), Zuzanna Wróbel, Blanka Zając.

W najbliższą sobotę, 1 kwietnia o godz. 13.30 trampkarki Iskry zagrają na boisku ze sztuczną trawą w Woli Rzędzińskiej z zamykającymi tabelę, Perłami Lublin.