Tarnowski Pasaż Odkryć zaprasza do siebie na darmowe zajęcia. Spotkania przeznaczone są dla nastolatków od 12 i 13 roku życia. Będzie można zarówno nauczyć się obróbki drewna, jak i zbudować zdalnie sterowanego robota czy stworzyć własną książkę. Wciąż są wolne miejsca.
W Pracowni Szczepanika, gdzie zajęcia poprowadzi Sławomir Korba, wykwalifikowany stolarz, będzie można nauczyć się jak wyrabiać przedmioty użytkowe. To oznacza, że uczestnicy stworzą własny karmnik, lampion, taboret czy szkatułkę. Będą też osobne zajęcia z renowacji mebli – materiałem są podniszczone i stare przedmioty. Obydwa spotkania przeznaczone są dla osób w wieku minimum 13 lat.
W Pasażu Odkryć działa także Pracownia Piszowej, którą poprowadzi Joanna Babula. Zajęcia z nią będą polegały na projektowaniu, konstruowaniu i rozumieniu zasad działania różnych urządzeń i przedmiotów. Młodzi będą mogli zbudować zdalnie sterowanego robota, dźwig z podnośnikiem czy most Archimedesa. Zostaną też przedstawione podstawowe zagadnienia z zakresu rysunku technicznego oraz wzornictwa.
W osobnej serii zajęć nazwanej „Słowa” uczestnicy wyprodukują papier i końcowo złożą własną książkę. To okazja do zaznajomienia się z różnymi stylami kaligrafii, historią papieru czy druku. Młodzi przyjrzą się również współczesnym formom komunikacji jakimi są: sms, mem, emotikoty, media społecznościowe. Obydwa spotkania przeznaczone są dla osób w wieku minimum 12 lat.
Wszystkie zajęcia będą trwały dwa semestry i odbywały się co tydzień. Po zebraniu odpowiedniej liczby uczestników będzie można zapoznać się z dokładnym harmonogramem. Zapisy prowadzi Biuro Obsługi Pasażu Odkryć.
Warsztaty finansowane są z Funduszy Norweskich.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Pasażu Odkryć. Tam też można zaznajomić się z pozostałą ofertą placówki.
(mt)