W pierwszym przedsezonowym sparingu rozegranym w Arenie Jaskółka Tarnów, piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów zmierzyli się z mistrzem Słowacji, Tatranem Preszów. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem naszego zespołu 29-28 (13-14).

W akcji Shuichi Yoshida

Początek piątkowego spotkania przebiegał pod znakiem nerwowej gry z obu stron i na pierwszą bramkę czekać trzeba było do końca 2 minuty, kiedy na listę strzelców wpisał się Ajdin Zahirović (jak się później okazało było to jego jedyne trafienie). W 11 min było 5-5, a dwie minuty później po akcji Shuichi Yoshidy, ekipa trenera Tomasza Strząbały prowadziła 8-6. Prowadzeniem tym „Jaskółki” nie cieszyły się jednak zbyt długo. Po kwadransie gry było bowiem 8-8, a w 17 min Słowacy wygrywali 9-8. Trafienia Alberta Sanka i Michała Słupskiego, pozwoliły „Jaskółkom” na chwilę odzyskać prowadzenie (11-10), ale kolejny fragment spotkania należał do „siódemki” ze Słowacji, która doprowadziła do korzystnego dla siebie wyniku 14-12. Ostatnim akcentem pierwszej połowy był celny rzut najskuteczniejszego w tarnowskim zespole, Aliaksandra Bushkoua.

W początkowych minutach po zmianie stron, tarnowianie z nawiązką odrobili jednobramkową stratę z pierwszej połowy i w 40 min po kolejnym trafieniu Shuichi Yoshidy wygrywali 20-17. Osiem minut później było jednak 21-21, a w kolejnych minutach historia powtórzyła się. W 51 min Taras Minotskyi wyprowadził Grupę Azoty Unię na prowadzenie 24-21, goście szybko doprowadzili jednak do remisu 24-24. W końcówce oba zespoły trafiały na przemian, ale ostatnie słowo należało do Shuichi Yoshidy (na zdjęciu), który na kilka sekund przed końcem spotkania zapewnił wygraną naszej „siódemce”.

Po meczu rozegrano konkurs rzutów karnych, w którym 6-5 zwyciężyli szczypiorniści Tatrana.

Bramki dla Grupy Azoty Unii zdobyli: Aliaksandr Bushkou 8, Shuichi Yoshida 5, Dzmitry Smolikau 4, Taras Minotskyi 3, Albert Sanek 3, Jakub Sikora 3, Kenya Kasahara 1, Michał Słupski 1, Ajdin Zahirović 1.