Z drugim miejscem wróciła „siódemka” MKS Pałac Młodzieży Tarnów z rozegranego w Legnicy turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej. Tym samym podopieczni trenera Szczepana Greczyńskiego wywalczyli kolejny awans i za niespełna dwa tygodnie powalczą o prawo gry w Final Four.

Mielec fot. artur gawle_014.jpg" title="Juniorzy Pałacu w ósemce najlepszych polskich zespołów" >
Mielec fot. artur gawle_014.jpg" alt="W akcji Konrad Wątroba" height="auto " width="auto " />

W pierwszym meczu tarnowianie zmierzyli się z gospodarzem zawodów, Siódemką-Huras Legnica. Pierwsze minuty należały do legniczan, którzy w 6 min prowadzili 3-1. Seria bramek Konrada Wątroby (na zdjęciu) i Szymona Wajdy oraz trafienie Jakuba Sikory, spowodowały jednak, że w 12 min było 8-3 dla Pałacu. W 26 min gospodarze zbliżyli się na dystans jednej tylko bramki (12-13), końcówka pierwszej połowy znów należała jednak do naszej drużyny. Dwie bramki Konrada Wątroby oraz gol Jakuba Kociuby, spowodowały, że do szatni oba zespoły zeszły przy czterobramkowym prowadzeniu MKS PM.

W 38 min tarnowianie wygrywali 21-16, ale dwie minuty później po dwóch trafieniach Wiktora Kochlewskiego ich przewaga stopniała do dwóch bramek (21-19). W 43 min po rzucie Korneliusza Małka było jednak 25-21 dla Pałacu i nic nie wskazywało na porażkę „siódemki” z Tarnowa. Gospodarze zdobyli jednak sześć bramek z rzędu i w 48 min prowadzili 27-25. Na pięć minut przed końcem było 30-27 dla Siódemki-Huras. Trafienia Mateusza Hoima i Konrada Wątroby raz jeszcze pozwoliły tarnowianom na nawiązanie bezpośredniego kontaktu z rywalem (30-29 w 56 min). Legniczanie nie dali już jednak odebrać sobie zwycięstwa, wygrywając 34-30 (13-17).

W sobotę szczypiorniści Pałacu zagrali z UKS Olimpia Biała Podlaska. Do 7 min oba zespoły trafiały na przemian. Potem trzy z rzędu bramki zdobył zespół trenera Szczepana Greczyńskiego, w 9 min po akcji Korneliusza Małka wychodząc na prowadzenie 6-3. Rywale po dwóch rzutach karnych doprowadzili do wyniku 6-5, w 17 min Konrad Wątroba przywrócił jednak trzybramkową przewagę MKS PM (10-7). W 24 min po dwóch z rzędu trafieniach Jakuba Kociuby, Pałac wygrywał nawet 14-10. W końcówce pierwszej połowy roztrwonił jednak tę przewagę i w 29 min na tablicy pojawił się rezultat 16-16. Ostatecznie, po bramce Jakuba Sikory, do przerwy tarnowianie okazali się o jedno trafienie lepsi od rywala.

Między 33 a 38 min po dwie bramki zdobyli Jakub Sikora oraz Klaudiusz Kasprzyk. Zespół z Białej Podlaskiej nie trafił natomiast w tym czasie ani razu, w efekcie czego przegrywał 18-23. W 47 min przewaga Pałacu zmalała do jednej zaledwie bramki (27-26), pięć minut później po rzucie Konrada Wątroby, Pałac prowadził jednak 31-26. Zryw zawodników z Białej Podlaskiej pozwolił im jeszcze na doprowadzenie w 55 min do stanu 31-29. W odpowiedzi trzy razy trafili jednak także tarnowianie, zwyciężając 34-30 (17-16).

Po dwóch dniach, wszystkie zespoły miały w dorobku po jednym zwycięstwie i jednej porażce. O wszystkim decydować miały więc spotkania niedzielne – ich zwycięzcy grali dalej, pokonali odpadali z rywalizacji o tytuł najlepszej juniorskiej drużyny w Polsce. Przeciwnikiem Pałacu była ekipa UKS MSMS Victorii Łódź. Mecz rozpoczął się od trafienia Szymona Małeckiego, ale w 4 min Jakub Sikora wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 3-1. W 8 min było 3-3, a pięć minut później 6-6. Druga część pierwszej połowy przebiegała jednak pod dyktando „siódemki” trenera Szczepana Greczyńskiego. W 18 min po akcji Jakuba Kociuby tarnowianie prowadzili 9-6, a dwa trafienia Korneliusza Małka doprowadziły do stanu 11-7 dla MKS PM. Po trzydziestu minutach ekipa Pałacu miała natomiast na koncie o trzy bramki więcej od rywali.

W początkowych minutach po zmianie stron, juniorzy Pałacu nie zostawili przeciwnikom cienia wątpliwości, co do tego, kto wygra i awansuje do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. W 44 min, po czwartym w tej odsłonie celnym rzucie Jakuba Sikory, na tablicy pojawił się bowiem rezultat 25-15 dla Pałacu. W dalszej części spotkania zawodnicy trenera Szczepana Greczyńskiego spokojnie utrzymywali wysokie prowadzenie, zwyciężając ostatecznie 33-23 (14-11).

MKS Pałac Młodzieży: Mateusz Chłopek, Olaf Drajewicz - Konrad Wątroba 21, Jakub Kociuba 20, Jakub Sikora 19, Korneliusz Małek 16, Szymon Wajda 7, Klaudiusz Kasprzyk 6, Kacper Bednarz 3, Mateusz Hoim 3, Michał Mucha 1, Kacper Tuman 1, Igor Bielko, Paweł Chłopek, Sebastian Kula, Jakub Pogonowski, Dominik Starzyk.

***

Ćwierćfinałowy turniej z udziałem „siódemki” Pałacu rozegrany zostanie w dniach 18-20 lutego w Lublinie. W pierwszym dniu tarnowianie zagrają z Orlen Wisłą Płock, w drugim zmierzą się z miejscowym AZS UMCS, a rywalizację o awans do Final Four zakończą niedzielnym pojedynkiem z MTS Kwidzyn.