W rozegranym wczoraj w Głogówku zaległym meczu ósmej kolejki południowej grupy futsalowej ekstraligi kobiet, Tarnovia przegrała 4-5 (2-1) z tamtejszym Rolnikiem B.

Kraków fot. artur gawle_006.jpg" alt="Mecz ekstraligi futsalu kobiet: Tarnovia - AZS Uniwersytet Jagielloński (z prawej Gabriela Krawczyk)" height="auto " width="auto " />

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla naszego zespołu. W 4 min wynik otworzyła bowiem Gabriela Krawczyk (na zdjęciu z prawej), a minutę później piłkę do własnej bramki skierowała Natalia Krawczyk. Wynik do przerwy ustaliła w 11 min Brazylijka, Jenefer Jesuino da Costa.

W 27 min wynik pojedynku wyrównała Kinga Ejzel. Odpowiedź tarnowianek była jednak błyskawiczna i jeszcze w tej samej minucie trzecią bramkę dla Tarnovii zdobyła Gabriela Gębica. W kolejnych minutach po raz drugi na listę strzelczyń wpisały się Jenefer Jesuino da Costa (31 min) oraz Kinga Ejzel (32 min) i gospodynie prowadziły 4-3. W 35 min do trzeciego już w tym spotkaniu remisu doprowadziła Gabriela Krawczyk. Ostatnie słowo należało jednak do rywalek naszego zespołu, a konkretnie do Kingi Ejzel, która w 39 min zanotowała hat-trick i ustaliła wynik meczu.

Tarnovia: Anna Bałuszyńska – Gabriela Krawczyk 2, Gabriela Gębica 1, Aniela Drwal, Karolina Piwowarczyk oraz Gabriela Michałek, Natalia Wzorek.