Do końca czerwca 2021 roku właściciele obiektów usługowych, którzy prowadzą działalność na obszarze województwa małopolskiego w odległości nie większej niż 15 km od tras rowerowych VeloMałopolska mogą starać się o uzyskanie certyfikatu Miejsca Przyjaznego Rowerzystom.

 

Takie systemowe rozwiązania stosowane są w całej Europie i stanowią ogromne ułatwienie w organizowaniu oraz odbywaniu podróży i wypoczynku turystom rowerowym. Ujednolicenie poziomu świadczonych usług, czytelna informacja o udogodnieniach i atrakcjach dostępnych na trasie rowerowej oraz łatwe wyszukiwanie podmiotów należących do sieci MPR pozwalają na wygodne planowanie, także tych dłuższych, kilkudniowych wypraw rowerowych.

MPR kolaż z logiem

Aby dołączyć do listy miejsc z certyfikatem MPR właściciel obiektu usługowego musi, miedzy innymi, zapewnić swoim klientom:

  • bezpieczny, nieodpłatny parking rowerowy,
  • nieodpłatnie dostępne narzędzia do podstawowych napraw rowerów,
  • aktualne informacje o pobliskich punktach serwisowych i sklepach rowerowych,
  • informacja/odnośnik do strony narowery.visitmalopolska.pl  z której można pobrać mapy, ślady GPS tras rowerowych, informacje o wycieczkach i szlakach rowerowych,
  • możliwość skorzystania przez turystę z pobytu na jedną dobę (w przypadku obiektów noclegowych).

Udział w systemie rekomendacji jest nieodpłatny i dobrowolny. Obecnie w Małopolsce działa 97 obiektów, które uzyskały certyfikat Miejsca Przyjaznego Rowerzystom. Lista obiektów oraz mapa dostępne są tutaj.

Obiekty zainteresowane udziałem w Systemie i spełniające kryteria wskazane w Regulaminie współpracy w ramach Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom muszą wypełnić i przesłać elektroniczny formularz zgłoszeniowy do 30 czerwca 2021 r.

Wszystko o naborze na stronie dedykowanej - link.