W osiemnastym w tym sezonie meczu trzeciej ligi, koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów, mimo gry w ośmioosobowym tylko składzie, pewnie pokonali na wyjeździe MKS Gorlice. Czternasta już wygrana umocniła ich na trzecim miejscu w tabeli.

Koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów

Mecz rozpoczął się od celnego rzutu Jakuba Janika, ale w 3 min tarnowianie prowadzili 12-2. Po pięć punktów w tym fragmencie spotkania zdobyli Dawid Łazarz i Dawid Szewczyk, dwa „oczka” dorzucił również Paweł Zaczkiewicz. W 4 min nasz zespół wygrywał tylko 14-8, ale kolejne minuty należały zdecydowanie do graczy MUKS 1811 Unii. Wystarczy powiedzieć, że następny fragment tarnowianie wygrali 16-2 i na początku 10 min po pierwszych tego dnia punktach grającego trenera Dominika Niemczury, wygrywali 30-10.

Początek drugiej kwarty przyniósł cztery celne rzuty za trzy punkty, stąd też w 12 min na tablicy pojawił się wynik 18-36. Dwie minuty później gorliczanie zmniejszyli dystans do trzynastu „oczek”, a w 15 min po trafieniu Artura Fejklowicza przegrywali tylko 31-40. Akcje Dawida Łazarza i Andrzeja Schabowskiego przywróciły dwucyfrowe prowadzenie MUKS 1811 Unii (44-31 w 17 min). Dwie minuty później tarnowianie prowadzili nawet 47-32, aby do szatni zejść przy korzystnym dla siebie rezultacie 51-38.

Trzypunktowe rzuty Adriana Boducha i Dominika Niemczury, doprowadziły w 24 min do wyniku 42-59. W kolejnych fragmentach oba zespoły zdobywały punkty seriami. W 25 min było więc 47-59, a dwie minuty później na tablicy pojawił się rezultat 47-66. Ostatecznie dzięki „trójce” Dawida Łazarza, po trzydziestu minutach nasz zespół prowadził różnicą dwudziestu punktów (71-51).

W początkowych fragmentach czwartej kwarty, koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów całkowicie zdominowali rywalizację w hali gorlickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W 32 min po akcji Dawida Szewczyka wygrywali 77-41, a w odpowiedzi na trafienie zza linii 6.75 m Michała Guzika, zdobyli szesnaście punktów i w 38 min po rzutach wolnych Adriana Boducha prowadzili 93-54. Wynik na 101-60 (30-12, 21-26, 20-13, 30-9) dla naszego zespołu ustalił w ostatniej minucie Andrzej Schabowski, trafiając za trzy punkty. Była to jedenasta w tym meczu „trójka” koszykarzy MUKS 1811 Unii.

MUKS 1811 Unia: Dawid Szewczyk 28 (2x3), Dawid Łazarz 20 (3x3), Andrzej Schabowski 20 (2x3), Dominik Niemczura 17 (2x3), Adrian Boduch 5 (1x3), Daniel Stawarski 5 (1x3), Paweł Zaczkiewicz 4, Piotr Badełek 2.