Trzeciej porażki w trzecim meczu grupy mistrzowskiej doznała występująca w czwartej grupie drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn, drużyna Grupa Azoty SPR II Tarnów. W spotkaniu rozegranym w Pawonkowie, tarnowianie ulegli ASPR Zawadzkie 28-34 (14-18).

Piłkarze ręczni Grupy Azoty SPR II Tarnów

Tarnowską „siódemkę” poprowadził w tym meczu trener Szczepan Greczyński, a w składzie drużyny zabrakło kilku podstawowych zawodników: Oskara Klamrzyńskiego, Igora Mroza, Szymona Wajdy czy Konrada Wątroby. Początkowe minuty przyniosły grę bramka za bramkę. Zdecydowanie częściej na prowadzeniu byli w tym fragmencie meczu tarnowianie, ale bardzo długo żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie przewagi większej niż jednobramkowa. Dopiero w 17 min udało się to szczypiornistom Grupy Azoty SPR II. Po trafieniach, których autorami byli Przemysław Mądel i Kacper Bednarz, zespół trenera Szczepana Greczyńskiego prowadził 11-9. Między 19 a 23 minutą tarnowianie stracili jednak cztery bramki z rzędu i po rzucie Daniela Koprka, notowano wynik 14-12 dla ASPR. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy gospodarze prowadzili tylko 15-14, w końcówce dorzucili jednak trzy bramki, kończąc tę odsłonę przy czterobramkowym prowadzeniu.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych czterech goli miejscowych i w 35 min Adam Kaczka doprowadził do rezultatu 22-14. Dwie minuty później, po akcji Mateusza Damasa, przewaga „siódemki” z Zawadzkiego wzrosła do dziewięciu bramek (24-15). W 43 min gospodarze prowadzili 27-18, stracili jednak pięć bramek z rzędu (autorem trzech z nich był Jakub Sikora) i w 51 min Grupa Azoty SPR II przegrywała już tylko 23-27. Na cztery minuty przed końcem, po dwóch z rzędu bramkach Michała Krygowskiego na tablicy pojawił się jednak wynik 32-25 i losy rywalizacji były praktycznie rozstrzygnięte. W końcówce tarnowianom udało się jedynie o jedną bramkę zmniejszyć rozmiary przegranej.

Grupa Azoty SPR II: Mateusz Chłopek, Olaf Drajewicz, Jakub Hołda – Jakub Kociuba 8, Mateusz Hoim 5, Jakub Sikora 5, Kacper Bednarz 3, Korneliusz Małek 2, Przemysław Mądel 2, Klaudiusz Kasprzyk 1, Patryk Kwarciński 1, Igor Tarczoń 1, Jakub Pogonowski, Szymon Porębski, Kacper Tuman.