Wczoraj informowaliśmy o trzech miejscach na podium Otwartych Mistrzostw Jasła w judo dzieci i młodzików zdobytych przez zawodników Błękitnych Tarnów. Trzy medale w tej imprezie wywalczyli również młodzi reprezentanci MKS Pałac Młodzieży Tarnów.

Medaliści Otwartych Mistrzostw Jasła w judo (U-13) w wadze 50 kg

W najmłodszej kategorii wiekowej (U-11) na najwyższym stopniu podium stanął walczący w wadze 39 kg, Aleksander Wójcik. Zawodnik Pałacu obie walki wygrał przed czasem, w 24 sekundy pokonując Jakuba Ujejskiego z UKS ASW-Judo Jasło oraz w 18 sekund zwyciężając Antoniego Wronę z UKS MOSiR Jasło.

Srebrny medal w tej samej kategorii wiekowej wywalczył Emil Płonka. Młody tarnowianin w pierwszej walce w wadze 46 kg pokonał przez ippon Adama Wawrzynkiewicza z UKJ Millenium Rzeszów, w drugiej nieznacznie uległ natomiast Mikołajowi Borowcowi z UKS Kępa Dębica.

Trzecie miejsce w wadze 50 kg, zdobył rywalizujący w kategorii U-13, Jeremiasz Banek (na zdjęciu drugi od prawej). W pierwszej walce przegrał wprawdzie przez ippon z Konradem Michalikiem z Wisły Kraków, w drugiej pokonał jednak przed upływem regulaminowego czasu Pawła Rączkę z UKS ASW-Judo Jasło.

Jednego zwycięstwa do miejsca na podium zabrakło walczącemu w kategorii 36 kg (U-13) Piotrowi Sękowi. Na inaugurację uległ on Adamowi Ślęzakowi z UKS Judo Mysłowice, w walkach repasażowych pokonał natomiast Adama Nowosielskiego z UKS ASW Judo Jasło i Wiktora Wiśniowskiego z UKS Skorpion Judo Krosno. W pojedynku o trzecie miejsce nie sprostał natomiast Filipowi Jurkowskiemu, przegrywając z reprezentantem UKS Akademia Judo Rzeszów przez ippon.