W ostatnim meczu pierwszej rundy finału „A” drugiej ligi koszykówki kobiet region południe, MKS Pałac Młodzieży zagrał na wyjeździe z ISWJ Wisła. Pojedynek zakończył się wygraną naszego zespołu 81-73 (25-18, 17-21, 15-18, 24-16).

Koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów

W 3 min po „trójce” Laury Kotrys, gospodynie prowadziły 9-2. Nie zdeprymowało to jednak zespołu z Tarnowa, który w tym spotkaniu prowadziła Debora Sajdak-Malec. Minutę później po trafieniu grającej trenerki Pałacu, nasz zespół wygrywał 11-9. Trzypunktowe rzuty w wykonaniu Justyny Brańki i Justyny Pilch, pozwoliło miejscowym na odzyskanie prowadzenia (15-12 w 5 min), ale w 9 min po pięciu z rzędu punktach Gabrieli Wajdy było 19-15 dla Pałacu. Zespół z Wisły odpowiedział na to czwartą w tej kwarcie „trójką” – tym razem w wykonaniu Sandry Hrackiej - rzuty wolne Kingi Jaworskiej i Gabrieli Wajdy oraz trafienie Gabrieli Ramian, spowodowały jednak, że pierwsza kwarta zakończyła się siedmiopunktową wygraną koszykarek z Tarnowa.

Pięć punktów zdobytych przez Beatę Szarzec oraz trzypunktowe rzuty Laury Kotrys i Justyny Brańki pozwoliły gospodyniom na objęcie w 14 min prowadzenia 29-27. Dwa trafienia Barbary Śmiertki – jedno za trzy punkty – przywróciły jednak przewagę Pałacu (32-29 w 16 min). W 20 min po „trójce” Pauliny Liszki tarnowianki prowadziły nawet 42-36, ostatecznie na przerwę zeszły z trzema „oczkami” w zapasie (42-39).

W 22 min po rzucie Katarzyny Śmiertki na tablicy pojawił się rezultat 41-46, trzy minuty później dzięki dwóm trafieniom Justyny Pilch było jednak 48-48. W kolejnych minutach oba zespoły zdobywały punkty seriami. Na siedem punktów Magdaleny Maksymowicz (48-55 w 26 min) gospodynie odpowiedziały trzypunktowymi rzutami Justyny Brańki i Sandry Hrackiej oraz akcją 2+1 akcji Beaty Szarzec i w 29 min wygrywały 57-55. Wynik trzeciej kwarty na 57-57 ustaliła w ostatniej minucie tej odsłony, Kinga Jaworska.

Losy spotkania praktycznie rozstrzygnęły się w pierwszych minutach ostatniej kwarty. Rozpoczęła się ona od „trójki” Debory Sajdak-Malec, a po rzutach wolnych Kingi Jaworskiej, w 34 min Pałac wygrywał 69-57. Trzy minuty później koszykarki z Wisły zmniejszyły nieco dystans (64-71), ale w 38 min po rzutach wolnych Pauliny Liszki ponownie przegrywały różnicą dwunastu „oczek” (64-76). Kolejny zryw gospodyń pozwolił im na doprowadzenie w 39 min do wyniku 70-76, wygraną zespołu z Tarnowa przypieczętowała natomiast trzypunktowa akcja Kingi Jaworskiej.

MKS Pałac Młodzieży: Kinga Jaworska 20, Paulina Liszka 17 (1x3), Debora Sajdak-Malec 14 (2x3), Magdalena Maksymowicz 12 (1x3), Gabriela Wajda 7 (1x3), Barbara Śmiertka 5 (1x3), Katarzyna Śmiertka 4, Gabriela Ramian 2, Aleksandra Kopacz.