Piłkarze ręczni Grupy Azoty SPR Tarnów rozegrali wczoraj w Kielcach mecz 1/8 finału Pucharu Polski, w którym ich przeciwnikiem była ekipa tamtejszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Tarnowianie wygrali ten pojedynek 31-28 (13-16).

W ataku Jakub Kowalik

Wynik spotkania otworzył w 3 min debiutujący w oficjalnym meczu tarnowskiej „siódemki”, bośniacki rozgrywający Ajdin Zahirović. Cztery minuty później, po rzucie karnym Kiryla Kniazeua Grupa Azoty SPR prowadziła 4-1 i wydawało się, że ma mecz pod kontrolą. Cztery kolejne bramki zdobyli jednak młodzi szczypiorniści gospodarzy i w 9 min po akcji Igora Bykowskiego było 5-4 dla SMS ZPRP. Cztery minuty później Wiktor Pacuła doprowadził do wyniku 7-5. W 17 min Przemysław Mrozowicz wyrównał wprawdzie stan rywalizacji na 7-7, między 21 a 23 minutą uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego zdobyli jednak trzy bramki z rzędu i po akcji Igora Graczyka wygrywali 12-9. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy kielczanie prowadzili nawet 15-11, aby na przerwę zejść z trzybramkową przewagą.

W 33 min po dwóch bramkach Kamila Pedryca było 16-15, trzy minuty później Łukasz Kużdeba wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 18-17. W 40 min po akcji Mateusza Wojdana, podopieczni trenera Patrika Liljestranda wygrywali nawet 20-18, ale w 43 min po dwóch kolejnych trafieniach najskuteczniejszego na boisku Jakuba Będzikowskiego – 10 bramek - prowadzenie wróciło do kielczan (21-20). W odpowiedzi trzykrotnie trafił Jakub Kowalik (na zdjęciu) i na kwadrans przed końcem tarnowianie prowadzili 23-21. Gospodarze nie zamierzali jednak składać broni, w 51 min Igor Graczyk doprowadził do remisu 25-25. W tym momencie w ślady Jakuba Kowalika poszedł Kamil Pedryc (po przerwie duet ten zdobył dwanaście z osiemnastu bramek dla Grupy Azoty SPR), po trzech bramkach tarnowskiego obrotowego goście wygrywali 28-25. Trzybramkową przewagę tarnowianie utrzymali już do końca spotkania.

Grupa Azoty SPR: Patryk Małecki, Dawid Ciochoń - Jakub Kowalik 8, Kamil Pedryc 8, Kiryl Kniazeu 4, Ajdin Zahirović 3, Łukasz Kużdeba 2, Przemysław Mrozowicz 2, Marcin Wajda 2, Kacper Majewski 1, Mateusz Wojdan 1, Oskar Klamrzyński.