Na zakończenie zmagań w pierwszej rundzie grupy finałowej małopolskiej ligi młodzików w piłce ręcznej obie „siódemki” MKS Pałac Młodzieży Tarnów zagrały w Krakowie. Efekt wizyty w stolicy Małopolski to trzy zdobyte punkty.

Młodzicy MKS Pałac Młodzieży Tarnów (piłka ręczna)

Po komplet „oczek” sięgnęła kontynuująca serię zwycięstw pierwsza drużyna Pałacu (na zdjęciu), której rywalem był pierwszy zespół Kusego. W 5 min krakowianie prowadzili 2-1, osiem minut później po dwóch z rzędu trafieniach Igora Bielki było już jednak 7-2 dla Pałacu. Na dwa celne strzały zawodników Kusego, podopieczni trenera Tomasza Ciapały odpowiedzieli kolejnymi czterema bramkami i w 21 min po akcji Jana Wiśniewskiego wygrywali 11-4. Na początku ostatniej minuty pierwszej połowy było nawet 14-5 dla ekipy z Tarnowa, która pierwszą połowę wygrała ostatecznie różnicą ośmiu bramek.

W 30 min krakowianie zmniejszyli dzielący oba zespoły dystans do pięciu trafień (10-15) i jeszcze w 36 min przegrywali tylko 13-18. Trzy minuty później po rzucie karnym Pawła Chłopka, „siódemka” z Tarnowa wygrywała jednak 21-13, a w 44 min po kolejnym trafieniu tego zawodnika Pałac prowadził 25-14. W ostatnich minutach krakowianie zmniejszyli nieco straty i mecz zakończył się wygraną naszej drużyny 27-18 (14-6)

MKS Pałac Młodzieży I: Szymon Bućko, Jakub Strzała, Jakub Zakrzewski – Paweł Chłopek 7, Igor Bielko 5, Dawid Chudyka 4, Jan Wiśniewski 4, Jakub Solarz 3, Kacper Golec 2, Igor Kawa 1, Maciej Pal 1, Jakub Kupiec, Sebastian Nowak, Jakub Plebanek, Mateusz Śmieszek, Tomasz Ziaja.

Przeciwnikiem drugiej drużyny Pałacu, której szkoleniowcem jest Paweł Pecka, był natomiast UKS Krakowiak 85. Początek spotkania należał zdecydowanie do krakowian, którzy w 7 min prowadzili 3-0, a cztery minuty później 5-1. W 12 min było co prawda 5-3, ale chwilę później gospodarze znów prowadzili różnicą czterech bramek (7-3). W 16 min po trafieniu Mikołaja Denisiuka Pałac przegrywał tyko 5-8. W końcówce pierwszej połowy na siedem bramek szczypiornistów z Krakowa, tarnowianie odpowiedzieli jednak tylko dwoma celnymi rzutami Jakuba Firleja i w drugiej połowie odrabiać musieli ośmiobramkową stratę.

Po dwóch minutach gry po przerwie wzrosła ona do dziesięciu „oczek” (17-7). Cztery minuty później było 17-9, ale w 36 min rywale prowadzili 22-10. Dwunastobramkowa wygrana UKS Krakowiak utrzymywała się jeszcze w 44 min (27-15), a cztery minuty później było 28-17. W ostatnim fragmencie podopieczni Pawła Pecki odrobili część strat, przegrywając 22-30 (7-15).

MKS Pałac Młodzieży II: Michał Stec – Jakub Firlej 12, Mikołaj Denisiuk 3, Jakub Wzorek 3, Krystian Bielecki 1, Filip Klucznik 1, Jakub Marzec 1, Jakub Maślanka 1, Aleks Bouchahdane, Kacper Jeż, Konrad Klucznik.