UM Tarnów: Pucharowy awans Zakładów Mechanicznych
Ze zmiennym szczęściem grały w niedzielę w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie tarnowskiej zespoły występujące w 1/32 finału Pucharu Polski w futsalu. Awans do kolejnej rundy - jej mecze zaplanowane są na 10 lutego - wywalczyły Zakłady Mechaniczne, z pucharową rywalizacją pożegnała się natomiast Unia.
Lublin FOT. ARTUR GAWLE_011.jpg title=Pucharowy awans Zakładów Mechanicznych >Lublin FOT. ARTUR GAWLE_011.jpg alt= height=auto width=auto />
Przeciwnikiem zdobywcy Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, czyli Zakładów Mechanicznych, był pierwszoligowy AZS UMCS Lublin. Goście, bardzo szybko, bo już w 2 min objęli prowadzenie po strzale Jakuba Wankiewicza. Pięć minut później do remisu doprowadził Dawid Sojda, który na listę strzelców wpisał się także w 20 min. Wynik do przerwy utrzymywał się niemal przez całą drugą połowę. Dopiero na pół minuty przed końcem Tomasza Liberę pokonał Jakub Wankiewicz i w regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 2-2 (2-1). W dogrywce nie padła żadna bramka i o losach rywalizacji decydować musiały rzuty karne. Znacznie skuteczniejsi okazali się w nich futsaliści Zakładów Mechanicznych i zwyciężając 3-0 zapewnili sobie awans do 1/16 finału.
Zakłady Mechaniczne: Tomasz Libera Dawid Sojda 2, Damian Chudyba, Adrian Czyż, Adrian Ślęzak oraz Marcin Furmański, Damian Lubera, Marcel Tyl, Krzysztof Wrzosek.
Pierwszoligowa Unia Tarnów zmierzyła się z występującym również w południowej grupie pierwszej ligi, BSF-em Bochnia. Po czterdziestu minutach w meczu tym notowano bezbramkowy remis. Na pierwsze trafienie czekać trzeba było do 45 min, kiedy bramkę dla gości zdobył Konrad Łękawa. Unia rzuciła się do odrabiania strat, ale w 49 min zespół z Bochni wyprowadził kontrę, Arkadiusz Budzyn minął bramkarza i umieścił piłkę w pustej bramce. Na 14 sekund przed końcem honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył w zamieszaniu podbramkowym Szymon Adamski, na doprowadzenie do remisu zabrakło już jednak tarnowianom czasu.
Unia: Jakub Wałach Tomasz Grzesiak, Mateusz Mroczka, Konrad Podobiński, Wojciech Przybył oraz Dominik Strzelecki, Jakub Zwoleń Szymon Adamski 1, Tomasz Armatys, Konrad Fryś, Piotr Jodłowski, Michał Sieńczak, Konrad Stańczyk, Dominik Wardzała.
ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU ZAKŁADY MECHANICZNE - AZS UMCS LUBLIN
ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU UNIA - BSF BOCHNIA
Urząd Miasta Tarnowa, tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Sport/Pucharowy-awans-Zakladow-Mechanicznych
Ostatnie Artykuły

Przedszkolaki wchodzą do biblioteki - Tarnów szykuje małą książkową przygodę

W Tarnowie padły mocne słowa o przyszłości munduru i sztucznej inteligencji

Półkolonie w Tarnowie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zostało mało czasu na dokumenty

Tarnowskie maszkarony wyjdą na ulice. Ruszył konkurs z finałem na rynku

Źle się poczuła pod Wojniczem - auto wpadło w rów melioracyjny

Ostatni dzwonek w Juniorze Biznesu. Tarnowskie projekty czekają na głosy

Setki autografów w jednym miejscu. Prywatny zbiór trafi do galerii

Pierwszy taki turniej w Arenie Jaskółka. Tarnów zobaczy akrobatykę sportową

Laureatka z Ciężkowic wywalczyła pierwsze miejsce w policyjnym konkursie

Tarnowskie Centrum Kultury robi majową przerwę na jeden dzień

Tarnów wchodzi w erę AI - między ciekawością a realną zmianą

Łucznicy mierzyli się z pogodą. Tarnów otworzył sezon 3D

Przy SP 23 zniknie stary asfalt – boiska dostaną nowe życie

