UM Tarnów: Nowa forma prezentacji danych epidemicznych
Od 24 listopada działa rządowa strona internetowa, na której możemy się zapoznać z codziennymi raportami zakażeń w skali kraju, województw i powiatów. Źródłem danych jest elektroniczny system EWP.
Główny Inspektor Sanitarny poinformował, iż powodem ujednolicenia narzędzia rejestracji danych było wykrycie nieścisłości w podawaniu liczby zakażeń. Obecnie dane są zbierane w sposób elektroniczny - laboratoria mają wprowadzać dane do elektronicznego systemu EWP w ciągu maksymalnie 48 godzin. Dane pochodzące z systemu są ogłaszane przez w porannych statystykach, z którymi zapoznać się możemy na rządowej stronie .
Zamieszczane są tam informacje o dziennej liczbie zakażeń w skali kraju oraz w podziale na województwa i powiaty. Do tej pory dane o liczbie zakażeń w powiatach i województwach publikowały lokalne stacje sanepidu.
Resort zapewnia, że strona będzie stopniowo uzupełniana o dane historyczne oraz bieżące wykresy prezentujące przebieg epidemii.
W prezentowanych danych jest sporo braków, na które zwracają uwagę internauci - brakuje danych dotyczących liczby osób hospitalizowanych, osób, które wyzdrowiały czy są objęte kwarantanną. Te dane dotychczas były udostępniane przez lokalne stacje sanepidu.
Zmienić chce to poseł Michał Szczerba (KO), zapowiedział, że w tej sprawie zamierza podjąć kolejną interwencję poselską z posłem Dariuszem Jońskim, występując do wszystkich wojewódzkich sanepidów z wnioskiem o codzienne raportowanie nowych zakażeń.
Urząd Miasta Tarnowa, tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/Nowa-forma-prezentacji-danych-epidemicznych
Ostatnie Artykuły

Chirurg z Tarnowa pokaże rysunki. Hortar szykuje nową odsłonę cyklu

Seniorki TS Iskra oddały prowadzenie. Rezerwy rozgromiły rywalki

Bosy bieg na Marcince. Każdy krok ma tu przerodzić się w pomoc

Irena Santor zaśpiewa w Mościcach. Wieczór z piosenką i wspomnieniami

W Pałacu Młodzieży zagrają szkolne drużyny. Stawką są puchary i wyróżnienia
![[PIŁKA RĘCZNA] Handball Pałac Tarnów – SPR Grunwald Ruda Śląska 33:27 w 25. kolejce I Ligi Mężczyzn (Grupa D) – tarnowianie dopięli swego u siebie](/images/mecz/thumbnails/handball-palac-tarnow-spr-grunwald-ruda-slaska-03052026-3327.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Handball Pałac Tarnów – SPR Grunwald Ruda Śląska 33:27 w 25. kolejce I Ligi Mężczyzn (Grupa D) – tarnowianie dopięli swego u siebie

Od czerwonej lampy do Tarnowa - Marek Tumiłowicz pokazuje swój szlak

Bajkowe postacie wracają do biblioteki - Tarnów czeka na małe święto

Przedszkolaki wchodzą do biblioteki - Tarnów szykuje małą książkową przygodę

W Tarnowie padły mocne słowa o przyszłości munduru i sztucznej inteligencji

Półkolonie w Tarnowie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zostało mało czasu na dokumenty

Tarnowskie maszkarony wyjdą na ulice. Ruszył konkurs z finałem na rynku

Źle się poczuła pod Wojniczem - auto wpadło w rów melioracyjny

