UM Tarnów: Siatkarki wracają na pierwszoligowe boiska
Po trwającej ponad miesiąc przerwie spowodowanej koronawirusem, czwarty w tym sezonie mecz o pierwszoligowe punkty rozegrają jutro siatkarki Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów. W rozpoczynającym się o godz. 17.30 spotkaniu, tarnowianki zmierzą się na wyjeździe z SMS PZPS Szczyrk.
Zespół ten poprzednie rozgrywki zakończył na siódmej pozycji o trzy miejsca wyżej od naszego zespołu notując idealnie remisowy bilans dwunastu zwycięstw i dwunastu porażek. Oba spotkania pomiędzy ekipami ze Szczyrku i Tarnowa zakończyły się wygranymi uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W meczu pierwszej rundy rozegranym w listopadzie ubiegłego roku w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, siatkarki ze Szczyrku przegrywały już w setach 0-2, aby ostatecznie zwyciężyć 3-2 (23-25, 21-25, 25-18, 25-21, 15-10). W rewanżu nie oddały natomiast tarnowiankom żadnego seta, choć drugą i trzecią partię wygrały dopiero na przewagi. Mecz ten zakończył się porażką Grupy Azoty PWSZ 0-3 (13-25, 26-28, 27-29).
W tym sezonie młode siatkarki ze Szczyrku rozegrały pięć ligowych pojedynków, doznając tylko jednej porażki. W czwartym meczu przegrały na wyjeździe 1-3 z 7R Solna Wieliczka. We wcześniejszych meczach wygrały u siebie 3-2 z Uni Opole oraz 3-0 z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice oraz bez straty seta pokonały na wyjeździe 3-0 Enea Energetyka Poznań. Tydzień temu po przerwały natomiast serię pięciu kolejnych wygranych Stali Mielec, po zaciętym meczu wygrywając na wyjeździe 3-2 (19-25, 13-25, 25-23, 25-23, 18-16).
Urząd Miasta Tarnowa, tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Sport/Siatkarki-wracaja-na-pierwszoligowe-boiska
Ostatnie Artykuły

W Parku Strzeleckim rozdają setki sadzonek. Będzie też wymiana roślin

Fałszywa córka wyciągnęła od seniorki 110 tysięcy dolarów w powiecie tarnowskim

132 km/h na Nowodąbrowskiej - nocny rajd zakończył się drogim mandatem

Tarnowski uczeń na podium jednej z najtrudniejszych olimpiad w kraju

Fontanny wracają do Tarnowa. Jedna może w tym sezonie nie ruszyć

Unia wyrwała punkt liderowi. Tarnowskie drużyny miały udany weekend

Policjant, który pomógł - trwa nabór na funkcjonariuszy z wyjątkową postawą

Rower, który jechał jak motorower - 16-latek zatrzymany w Tarnowie

Co siódma karta już po zmianie. Tarnowska Karta Miejska czeka na kolejnych

„Dyrygent” w Marzeniu. Film o talencie, który ma swoją cenę

Chirurg z Tarnowa pokaże rysunki. Hortar szykuje nową odsłonę cyklu

Seniorki TS Iskra oddały prowadzenie. Rezerwy rozgromiły rywalki

Bosy bieg na Marcince. Każdy krok ma tu przerodzić się w pomoc

