Blisko 140 osób stanęło na starcie wieczornego XXIX Tarnowskiego Biegu Leliwitów, zwanego najbardziej zakręconym biegiem w Polsce. Jego trasa wiodła wokół tarnowskiej starówki, a uczestnicy mieli do pokonania jedną lub cztery pętle o długości 2.5 kilometra.

XXIX Tarnowski Bieg Leliwitów

Zwycięzcą rozgrywanego na dystansie 10 kilometrów biegu głównego został Wojciech Pelczar z Dobieszyna (Gukla Bratkowice Korzeniowski.pl), osiągając czas 31:43.24 min. Chwilę za nim na mecie zameldował się Grzegorz Czyż z Bogumiłowic (Grupa Azoty-Automatyka Tarnów) – 31:49.64 min, a trzecie miejsce zajął Piotr Kobylarz z Rzeszowa (Rzeszowskie Gazele i Gepardy) – 33:02.79 min. Dalsze lokaty w czołowej szóstce zajęli: Grzegorz Słowik (OSP Iskrzynia/aktywnakorczyna.pl) – 33:10.74 min, Kamil Skiba (PTG Sokół Tarnów) – 33:29.91 min oraz Piotr Hyży (Tarnowiec – Bonnie and Clyde) – 35:27.07 min.

Tuż za tą szóstką linię mety osiągnęły dwie najszybsze kobiety: Katarzyna Albrycht – 35:31.61 min oraz Marta Prajzner (obie Krościenko Wyżnie) – 35:51.04 min. Trzecia wśród przedstawicielek płci pięknej była natomiast Katarzyna Wilk z Łowczówka – 36:21.17 min.

W poszczególnych grupach wiekowych najlepsze rezultaty osiągnęli: kobiety – 18-29 lat – Magdalena Heród (Pleśna) – 38:02.05 min; 30-39 lat – Katarzyna Albrycht; 40-49 lat – Anna Jasiak (Tarnów – Unit 37) – 36:40.78 min, 50-59 lat – Anna Kusion (Tarnów) – 45:45.66 min; mężczyźni 18-29 lat – Wojciech Pelczar; 30-39 lat – Piotr Kobylarz; 40-49 lat – Grzegorz Słowik; 50-59 lat – Grzegorz Czyż; 60-69 lat – Antoni Tarza – 41:04.51 min.

Rywalizacja na dystansie 2.5 kilometra zakończyła się sukcesem Sylwestra Malca (Nowe Rybie) – 7:20.85 min. Drugi na mecie zameldował się Adrian Wieciech (Nowy Wiśnicz – Byle dobiec) – 7:49.09 min, a trzeci był Tomasz Kwiek (Tarnów - #kokoszanel#team) – 8:22.77 min. W czołowej szóstce uplasowali się ponadto: 4. Przemysław Panek (Firefighter Team Żabno) – 8:23.87 min, 5. Wojciech Białoszewski (Zdrochec – OCR Charakterni Unit 37) – 8:57.75 min, 6. Szymon Jop (Szynwałd – Spartańska Dzicz) – 8:59.00 min.

Najszybszą kobietą okazała się Monika Sakłak (Janowice – OCR Charakterni Unit 37), która z wynikiem 9:13.72 min zajęła ósme miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajęła Anna Cierniak z Łęgu Tarnowskiego – 9:38.60 min, a trzecia była Milena Truchan z Tarnowa (obie MLUKS Tarnów) – 10:15.16 min.

Organizatorem XXIX Tarnowskiego Biegu Leliwitów było Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów. Honorowy patronat nad zawodami objął prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.