Cztery zwycięstwa i trzy porażki, tak przedstawia się bilans ostatnich występów zespołów MUKS 1811 Unii Tarnów i MKS Pałac Młodzieży Tarnów, występujących w rozgrywkach prowadzonych przez Krakowski Okręgowy Związek Koszykówki.

W pojedynku klasy juniorów, trenowana przez Michała Skowrona ekipa MUKS 1811 Unii zmierzyła się na wyjeździe z MKS-em Gorlice. Spotkanie miało bardzo zacięty przebieg, w każdej z kwart nieznacznie skuteczniejsi byli jednak tarnowianie. Do przerwy nasz zespół prowadził 42-33, po zmianie stron powiększył natomiast swą przewagę o kolejnych pięć „oczek”, zwyciężając ostatecznie 82-68 (22-19, 20-14, 19-16, 21-19).

MUKS 1811 Unia: Mateusz Pochroń 17, Mikołaj Ciesielski 16, Adrian Boduch 15, Michał Moskal 14, Andrzej Schabowski 12, Dominik Machala 4, Kacper Maniawski 4, Mikołaj Banach 0, Igor Tomasiewicz 0, Michał Walnik 0.

Po kolejne zwycięstwo sięgnęła także prowadzona przez trenera Łukasza Stawarza drużyna kadetów „A” MUKS 1811 Unii Tarnów. Pierwsza połowa wyjazdowego pojedynku z Koroną Oknoplast II Kraków – jego stawkę było trzecie miejsce w tabeli - była niezwykle wyrównana i zakończyła się trzypunktowym zwycięstwem zespołu z Krakowa (47-44). Wraz ze zmianą stron zmienił się także obraz wydarzeń na parkiecie. Po trzydziestu minutach tarnowianie prowadzili już 78-60, aby w końcowym rozrachunku zwyciężyć 105-74 (22-24, 22-23, 34-13, 27-14).

MUKS 1811 Unia: Sebastian Szabaciuk 22, Sebastian Dynda 19, Adrian Szumlański 14, Jakub Więckowski 12, Mikołaj Banach 10, Wojciech Gancarz 9, Igor Michalski 8, Jędrzej Łuszcz 5, Mikołaj Wróbel 4, Mateusz Baziak 2, Mikołaj Liszka 0, Szymon Skrzypek 0.

Wygraną zakończyły pierwszą rundę kadetki „A” MKS Pałac Młodzieży Tarnów, które w domowym meczu zmierzyły się z UKS Żak Nowy Sącz. W pierwszej kwarcie podopieczne trenera Jacka Falkowskiego wręcz zdeklasowały przeciwniczki, pozwalając sądeczankom na zdobycie trzech zaledwie punktów. W kolejnych dwóch „ćwiartkach” wyższość gospodyń nie była aż tak zdecydowana, tym niemniej po trzydziestu minutach tarnowianki prowadziły 54-24. W ostatniej odsłonie koszykarki Pałacu znów niepodzielnie panowały na boisku, wygrywając 87-34 (20-3, 14-10, 20-11, 33-10). Pierwsza w tym sezonie wygrana dała im trzecie miejsce na półmetku rozgrywek.

MKS PM: Katarzyna Śmiertka 23, Gabriela Ramian 17, Barbara Śmiertka 16, Gabriela Wajda 11, Emilia Bartoszek 8, Sylwia Słowik 6, Karolina Korcyl 4, Kaja Woźniak 2, Oliwia Iwaniec 0, Ada Klaper 0, Aleksandra Kopacz 0, Emilia Więcek 0.

Na rozpoczęcie drugiej rundy, prowadzona przez trenera Dominika Niemczurę ekipa kadetów „B” MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyła się z STK Wikar Nowy Sącz. W październiku ubiegłego roku tarnowianie wygrali w Nowym Sączu różnicą pięćdziesięciu punktów, w meczu rozegranym w ubiegły czwartek w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach musieli jednak uznać wyższość rywala. Już pierwsza kwarta przegrana przez nasz zespół różnicą dziewięciu punktów zapowiadała, że o zwycięstwo w tym meczu nie będzie łatwo. Do przerwy koszykarze MUKS 1811 Unii zmniejszyli straty do ośmiu punktów, ale po trzydziestu minutach przegrywali 45-72. W ostatniej kwarcie sądeczanie powiększyli dzielący oba zespoły dystans, zwyciężając 100-61 (27-18, 21-22, 24-5, 28-16).

MUKS 1811 Unia: Mateusz Baziak 18, Szymon Kubaka 13, Daniel Sikora 7, Wojciech Gancarz 5, Szymon Skowron 5, Nikodem Badełek 4, Filip Kawa 3, Kacper Maziarz 3, Mikołaj Ochwat 2, Hubert Bartkowski 1, Jakub Karwat 0, Krzysztof Rachwał 0.

Rundę rewanżową rozpoczęły również kadetki „B” MKS Pałac Młodzieży Tarnów, których trenerem jest Mariusz Siedlik. Tarnowianki zmierzyły się na wyjeździe z UPLKS-em Strzelec, z którym w pierwszej rundzie wygrały różnicą blisko trzydziestu punktów (78-49). Rewanżowy mecz miał o wiele bardziej wyrównany przebieg. Pierwsza jego kwarta zakończyła się sześciopunktową wygraną gospodyń. W kolejnych dwóch nieznacznie skuteczniejsze okazały się koszykarki Pałacu i po trzydziestu minutach nasz zespół przegrywał tylko 36-38. Niestety, w końcowych dziesięciu minutach znów lepsze były rywalki i spotkanie zakończyło się ich wygraną 60-56 (13-7, 14-15, 11-14, 22-20).

MKS PM: Gabriela Wajda 16, Emilia Wawrzon 16, Sylwia Słowik 9, Karolina Korcyl 7, Maja Buś 4, Laura Ziaja 4, Maya Florek 0, Inga Hebda 0, Ada Klaper 0, Aleksandra Kopacz 0, Emilia Więcek 0, Julia Zięba 0.

W pierwszym meczu drugiej rundy klasy młodzików, trenowana przez Dominika Niemczurę drużyna MUKS 1811 Unii zagrała w Tarnowie z UKS Regis Wieliczka. Po pierwszej kwarcie zakończonej dwunastopunktową wygraną gospodarzy, w drugiej przyjezdni o połowę zmniejszyli dystans i do przerwy przegrywali 29-35. Losy spotkania rozstrzygnęła praktycznie trzecia kwarta, po której zespół trenera Dominika Niemczury prowadził 58-37. W ostatnich dziesięciu minutach tarnowianie zwiększyli jeszcze rozmiary przewagi, zwyciężając ostatecznie 83-55 (22-10, 13-19, 23-8, 25-18).

MUKS 1811 Unia: Wojciech Gancarz 21, Mateusz Baziak 14, Kacper Maziarz 12, Szymon Kubaka 11, Filip Kawa 9, Patryk Bartkowski 6, Mikołaj Ochwat 4, Nikodem Badełek 2, Adam Nowakowski 2, Krzysztof Rachwał 2, Daniel Sikora 0, Szymon Skowron 0.

Kolejnej porażki doznali najmłodsi koszykarze MUKS 1811 Unii, występujący w klasie chłopców. W spotkaniu rozegranym w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach, podopieczni trenera Jarosława Mosio zmierzyli się z Oknoplastem SP nr 100 Kraków. Do przerwy gospodarze przegrywali już 17-45. Po zmianie stron wyższość przyjezdnych nie była tak zdecydowana, tym niemniej powiększyli oni przewagę o kolejne szesnaście „oczek”, wygrywając 87-43 (20-8, 25-9, 21-15, 21-11).

MUKS 1811 Unia: Szymon Hajdo 20, Stanisław Boduch 9, Szymon Skowron 8, Patryk Bartkowski 3, Jarosław Pasek 2, Michał Gorczowski 1, Jan Boduch 0, Wojciech Foltak 0, Patryk Gąsior 0, Tomasz Kras 0, Michał Mazur 0, Oliwier Olesik 0.