UM Tarnów: Tarnowski teatr doceniony

1 min czytania

Spektakl Trans - Atlantico na podstawie Trans-Atlantyku” i Dziennika 1953-1969” Witolda Gombrowicza, w reżyserii Tomasza Gawrona, znalazł się w finale piątej edycji konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej Klasyka Żywa” 2019 - 2020.

Spośród 41 przedstawień zgłoszonych do konkursu wyłoniono siedem, które powalczą o nagrodę główną im. Wojciecha Bogusławskiego. Laureatów wyłoni jury, w którego skład, jak co roku, wejdą znawcy teatru i dramatu, teoretycy i praktycy.

Konkurs Klasyka Żywa” organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Jego główny cel to zwiększenie obecności polskich tekstów klasycznych w repertuarach współczesnych teatrów oraz wzmacnianie zainteresowania nimi dzisiejszych twórców i odbiorców teatru, a także przywracanie do repertuaru wartościowych dzieł dramatu polskiego, zapomnianych lub rzadko wystawianych.

Przypomnijmy, że w spektaklu Trans Atlantico” poza aktorami tarnowskiej sceny gościnnie pojawia się Tomasz Schimscheiner, znany m.in. z roli Andrzeja Brzozowskiego w serialu Na Wspólnej”.

Urząd Miasta Tarnowa, tarnow.pl/, tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/Tarnowski-teatr-doceniony2

Autor: krystian