Na drodze wojewódzkiej W975 w Zawadzie Lanckorońskiej policjanci tarnowskiej grupy SPEED zarejestrowali karygodne zachowanie kierowcy.

W piątek (10.01.2020 r.) w godzinach dopołudniowych policjanci tarnowskiej drogówki patrolowali drogi powiatu tarnowskiego nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. W Zawadzie Lanckorońskiej zauważyli kierowcę samochodu osobowego, a kamera rejestratora zapisała jego wykroczenia. Kierowca jadący za samochodem ciężarowym zignorował znaki poziome, jak i pionowe i nie zważając na wszystko, postanowił wyprzedzić zawalidrogę. Zrobił to jednak w najmniej odpowiednim momencie na podwójnej linii ciągłej oraz na przejściu dla pieszych. Nieodpowiedzialnym kierowcą białego Citroena okazał się 79-letni mieszkaniec Tarnowa, który w tym dniu wybrał się na narty. Za swoje wykroczenia został ukarany mandatem karnym, a jego konto powiększyło się o kolejne 10 punktów karnych.

Kilka godzin wcześniej na tej samej drodze, ale w Wojniczu miał miejsce groźny wypadek samochodu ciężarowego i osobówki. Apelujemy o rozsądek i rozwagę.

Loading Video...