Piłkarki Tarnovii awansowały do kolejnej rundy rozgrywek Pucharu Polski. W rozegranym wczoraj spotkaniu, tarnowianki po konkursie rzutów karnych pokonały na wyjeździe występującą w północnej grupie pierwszej ligi ekipę Stomilanek Olsztyn.

Pojedynek rozpoczął się po myśli naszego zespołu, w 20 min wynik otworzyła bowiem Gabriela Gębica. Bardzo długo wydawało się, że w meczu nie padnie więcej bramek, w 88 min do remisu doprowadziła jednak Zuzanna Szczepańska. Po pierwszej części dogrywki było 2-1 dla drużyny z Olsztyna, w 103 min na listę strzelczyń wpisała się bowiem Dominika Cichowska. Po pięciu minutach gry w drugiej części dogrywki, w polu karnym sfaulowana została Agnieszka Derus, a „jedenastkę” na wyrównującą bramkę zamieniła Julia Szostak. Spotkanie zakończyło się więc wynikiem 2-2 (1-1, 0-1) i o awansie zadecydować musiał konkurs rzutów karnych. Przyniósł on wygraną naszego zespołu 4-3, a bramki dla Tarnovii zdobyły: Agnieszka Derus, Julia Szostak, Karolina Piwowarczyk oraz Aniela Drwal.

W piątym etapie pucharowych rozgrywek do dwudziestu zwycięskich drużyn z czwartego etapu, dołączy dwanaście ekip rywalizujących o punkty w ekstraklasie.