Drugoligowym koszykarzom MUKS 1811 Unii Tarnów nie udało się przerwać serii porażek. W wyjazdowym meczu przegrali z AZS-em Częstochowa 61-112 (14-23, 14-33, 19-24, 14-32) i była to ich ósma kolejna przegrana.

W 3 min gospodarze prowadzili już 8-0, minutę później po trafieniach Piotra Targońskiego i Piotra Badełka oraz rzucie wolnym Patryka Hałki, na tablicy pojawił się jednak wynik 8-5. Kolejny fragment spotkania „akademicy” wygrali 7-0 i w 7 min po akcji Dawida Szulca wygrywali 15-5. Serię trafień gospodarzy przerwał na chwilę Jakub Iskra, wykorzystując jeden rzut wolny, w 8 min po rzucie Dawida Józefowskiego było jednak 23-6. Końcówka pierwszej kwarty należała zdecydowanie do tarnowian. Dwie „trójki” Błażeja Karlika oraz punkty Piotra Targońskiego pozwoliły ekipie grającego szkoleniowca Michała Skowrona na zmniejszenie strat do dziewięciu „oczek”.

Druga kwarta rozpoczęła się od dwóch trafień gospodarzy, na które tarnowianie odpowiedzieli dwoma celnymi rzutami Jakuba Iskry (27-18 w 13 min). Na kolejne punkty tarnowian z gry czekać trzeba było jednak do 17 minuty (wcześniej dwa rzuty wolne wykorzystał Dawid Chojnowski), kiedy po rzucie Dominika Niemczury na tablicy pojawił się rezultat 38-22. Minutę później, po „trójce” grającego drugiego trenera Tomasza Nogalskiego, przewaga zespołu z Częstochowy wzrosła do 24 pkt. (46-22). W ostatnich fragmentach pierwszej polowy, tarnowianie zdobywali punkty głównie z linii rzutów wolnych (jedynym wyjątkiem było trafienie Błażeja Karlika). Miejscowi pięciokrotnie trafili natomiast z półdystansu, dzięki czemu do przerwy wygrywali 56-28.

W początkowych minutach po zmianie stron, tarnowianie zmniejszyli nieco straty i na początku 23 min po rzucie Dawida Chojnowskiego przegrywali 38-60. Kolejny fragment meczu przegrali jednak 0-11 i trzy minuty później zespół z Częstochowy prowadził 71-38. Po serii trzypunktowych rzutów, w 28 min notowano rezultat 77-43, a po trzydziestu minutach gospodarze wygrywali 80-47.

Początek ostatniej kwarty należał zdecydowanie do miejscowych, stąd też na początku 35 min „akademicy” wygrywali już 94-49 (jedyne w tym okresie punkty dla MUKS 1811 Unii zdobył Jakub Iskra). Na trafienie Dawida Chojnowskiego, gospodarze odpowiedzieli trzema kolejnymi celnymi rzutami i w 36 min po akcji Piotra Łucki osiągnęli granicę stu zdobytych punktów (100-51). Końcowe minuty przebiegały już pod znakiem wyrównanej gry: dla gospodarzy punktowali Piotr Łucka (8 pkt.) i Bartłomiej Młynarczyk (4 pkt.), dla MUKS 1811 Unii po cztery punkty zdobyli natomiast Piotr Badełek i Dawid Chojnowski, dwa „oczka” do swojego dorobku dorzucił też najskuteczniejszy w naszym zespole Jakub Iskra.

Warto wspomnieć, że tarnowianie aż dwadzieścia pięć razy rzucali w tym meczu zza linii 6.75 m, trafiając jedynie trzykrotnie.

MUKS 1811 Unia: Jakub Iskra 14, Dawid Chojnowski 10, Błażej Karlik 10, Piotr Badełek 8, Patryk Hałka 7, Oliwier Bona 4, Dominik Niemczura 4, Piotr Targoński 4, Michał Skowron 0, Piotr Słapiński 0.