Zwycięstwa kadetów „B” i młodzików oraz przegrane juniorów i kadetów „A” – tak przedstawia się bilans weekendowych występów młodych koszykarzy MUKS 1811 Unii Tarnów.

Na inaugurację zmagań w lidze juniorów, prowadzona przez trenera Michała Skowrona drużyna MUKS 1811 Unii zagrała w Wieliczce z tamtejszym UKS-em Regis. Po pierwszej kwarcie zakończonej pięciopunktową wygraną gospodarzy, w drugiej koszykarze z Wieliczki zdobyli o dziewięć punktów więcej od tarnowian i do przerwy prowadzili 47-33. W drugiej połowie historia niemal powtórzyła się. Trzecia „ćwiartka” przyniosła pięciopunktowe zwycięstwo wieliczan, którzy w ostatniej części meczu okazali się o jedenaście „oczek” skuteczniejsi od MUKS 1811 Unii. Ostatecznie UKS Regis zwyciężył 87-57 (26-21, 21-12, 19-14, 21-10).

MUKS 1811 Unia: Andrzej Schabowski 15, Kacper Maniawski 10, Mateusz Pochroń 10, Michał Moskal 9, Mikołaj Ciesielski 6, Adrian Kloch 3, Adrian Boduch 2, Mikołaj Wróbel 2, Mikołaj Banach 0, Dominik Machala 0, Michał Walnik 0.

W Wieliczce o pierwsze w tym sezonie punkty rywalizowała także drużyna kadetów „A” MUKS 1811 Unii, której szkoleniowcem jest Łukasz Stawarz. Początkowe dziesięć minut, podobnie jak w przypadku zmagań juniorów należało do zawodników UKS Regis. W drugiej kwarcie tarnowianie z nawiązką odrobili jednak sześciopunktową stratę, schodząc do szatni przy korzystnym dla siebie rezultacie 44-36. Jeszcze po trzydziestu minutach nasz zespół prowadził 55-52, ostatnia kwarta przebiegała jednak pod dyktando ekipy gospodarzy, która wygrała 75-62 (25-19, 11-25, 16-11, 23-7).

MUKS 1811 Unia: Mikołaj Wróbel 20, Mikołaj Banach 13, Igor Michalski 12, Sebastian Dynda 6, Eryk Styrkowiec 3, Jędrzej Łuszcz 2, Kamil Rajca 2, Sebastian Szabaciuk 2, Adrian Szumlański 2, Arkadiusz Cholewa 0, Mikołaj Liszka 0, Jakub Więckowski 0.

Po drugie zwycięstwo sięgnęli młodzi koszykarze MUKS 1811 Unii, występujący w lidze kadetów „B”. W wyjazdowym meczu, trenowana przez Dominika Niemczurę drużyna z Tarnowa zmierzyła się z MKS-em Gorlice. Spotkanie miało bardzo wyrównany charakter. W pierwszej kwarcie nieco skuteczniejsi okazali się tarnowianie, w drugiej miejscowi niemal w całości odrobili jednak straty i do przerwy przegrywali tylko 30-31. Po trzeciej odsłonie przewaga MUKS 1811 Unii znów wzrosła do pięciu „oczek” (40-45), a w końcowych minutach tarnowianie nieznacznie powiększyli dzielący oba zespoły dystans, zwyciężając 59-53 (15-10, 16-20, 14-10, 14-13).

MUKS 1811 Unia: Eryk Styrkowiec 21, Mateusz Baziak 12, Bartosz Opioła 12, Wojciech Gancarz 7, Szymon Skrzypek 4, Hubert Bartkowski 3, Szymon Kubaka 0, Kacper Maziarz 0, Adam Nowakowski 0, Mikołaj Ochwat 0, Daniel Sikora 0, Adam Wódka 0.

Z trzech drużyn MUKS 1811 Unii, rywalizujących podczas tego tygodnia w Wieliczce najkorzystniej zaprezentowała się ekipa młodzików. Szczególnie udana dla podopiecznych trenera Dominika Niemczury okazała się pierwsza połowa niedzielnego spotkania, po której nasz zespół prowadził 41-23. W drugiej połowie gospodarze odrobili część strat, ale otwierający sezon mecz zakończył się pewną wygraną naszego zespołu 66-55 (23-12, 18-11, 10-12, 15-20).

MUKS 1811 Unia: Mateusz Baziak 23, Wojciech Gancarz 21, Szymon Kubaka 6, Hubert Bartkowski 5, Aleksander Krukar 5, Kacper Maziarz 2, Adam Nowakowski 2, Szymon Skowron 2, Jakub Kocan 0, Daniel Sikora 0, Adam Wódka 0.