Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnów

Faktem jest, że obecny rynek kosmetyczny daje nam niezliczoną ilość możliwości, co do wyboru produktów myjących. Możemy sięgnąć po klasyczne mydło w kostce, ale też w przeróżnych innych formach, jak chociażby te w płynie czy też w piance, które na pewno będą wygodniejsze do stosowania. Istnieje jednak wiele za i przeciw, co do poszczególnych typów mydeł, dlatego warto się co nieco o nich dowiedzieć.

Pamiętajmy o tym, że mydła naturalne nie mają działania drażniącego, dlatego jeśli mamy szczególnie wrażliwą skórę, pozwolą zachować nam jej neutralne pH. Istnieje wiele rodzajów produktów myjących, od tych tradycyjnych w kostkach i bloczkach, przez chociażby mydła w płynie na bazie glicerynowej, aż po hipoalergiczne mydła w piance.

Mydła w płynie i w kostce – co warto o nich wiedzieć?

Jakie mamy możliwości w wypadku mycia skóry?

Zapewne każdy z nas, posiada swój ulubiony i sprawdzony produkt, który służy nam do codziennej kąpieli. Są to różnego rodzaju, popularne żele pod prysznic, peelingi, mydła w kostce i wiele innych, które mają swych przeciwników oraz zwolenników. Zwłaszcza mydła w płynie są wykorzystywane coraz częściej, gdyż pojawia się ich więcej rodzajów, a te nie zawierają często alergizujących składników, co w wypadku balsamów i żelów nie jest już tak oczywiste. Co więcej, jest ono o wiele wygodniejsze, niżeli tradycyjne mydła, a wcale nie jest mniej skuteczne. Każdy z nas, powinien jednak mieć na uwadze swój typ skóry oraz to, czego ona potrzebuje, czy nie jest uczulona na pewne składniki, czy wymaga nawilżenia i natłuszczenia, czy też ograniczenia wydzielania sebum.

Pamiętajmy też o tym, że wszelkie produkty, którymi myjemy swoje ciało muszą być odpowiednio delikatnie i nie mogą narażać nas na jakiekolwiek nieprzyjemne odczucia, a szczególnie w wypadku wrażliwych i intymnych miejsc. Efektem ubocznym, mogą być nawet nieestetyczne czerwone plamy na twarzy! Bardzo dobrym wyborem będą na pewno naturalne mydła w płynie oraz te organiczne, które produkuje się z certyfikowanych surowców.

Mydła wykonywane ręcznie

Te klasyczne mydła, które znajdziemy w marketach oraz drogeriach, bardzo często nie posiadają żadnych składników, które odpowiedzialne są nawilżanie naszej skóry. Sprawia to, że dochodzi do znaczącej utraty wilgoci, a cierpi na tym lipidowa bariera naskórka. Stosując je, nigdy nie uzyskamy idealnej cery, gdyż ciągle będzie jej czegoś brakować. Znajdą się też osoby, które stawiają jednie na kosmetyki domowe, natomiast dzisiejszy rynek kosmetyczny pozwoli dobrać takie produkty, które są bardzo bogate w dziesiątki składników pielęgnujących.

Mydło w płynie – jakie posiada zalety?

Firmy kosmetyczne zauważają, że zdecydowanie wzrasta liczba osób, które odstawiają klasyczne mydło w kostce na rzecz tych w płynie. Co ciekawe, nie brakuje też tych, którzy wybierają glicerynowe mydła w bloczkach, ponieważ przemysłowe mydła w płynie, niestety dość często przesuszają skórę. Porównując najważniejszą funkcje mydła, czyli usuwanie zabrudzeń – mydła w płynie radzą sobie tak samo dobrze jak i te, które spotkamy w formie kostek.

W kwestii składu – te w płynie częściej mają w sobie substancje, które powodują, że powierzchnie mogą być skutecznie odtłuszczone, a zarazem nawilżone, czego wynikiem jest delikatna powłoka. Jako największą zaletę mydła w płynie wskazuje się to, że jest ono zdecydowanie bardziej poręczne, niżeli te w kostce. Jest to szczególnie zauważalne w wypadku rodziców, którzy borykają się z pielęgnacją swoich dzieci. W jego składzie jest obecne więcej wody, mniej tłuszczów, a znajdziemy też takie, które są wyjątkowo delikatne dla skóry. Sięgając po mydło w płynie, którego odczyn znajduje się w przydziale od 5,5 do 7 pH, dostaniemy produkt, który będzie doskonale pasować do naszego naturalnego odczynu skóry.

Sklepy z kosmetykami naturalnymi posiadają bardzo bogatą ofertę co do mydeł w płynie. Spotkamy się z mydłami antybakteryjnymi, ale też zawierającymi np. kolagen, mydła migdałowe oraz oliwkowe. Wszystko zależy zatem od naszych preferencji i potrzeb naszej skóry, co do codziennej pielęgnacji.