Ogólnopolskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Tarnowie oraz Gminne Centrum Kultury zorganizowało wczoraj w Żabnie piknik rodzinny pod nazwą „Kilometry dobra”

Oprócz mile, rodzinnie spędzonego niedzielnego popołudnia zamysłem organizatorów było pozyskanie środków potrzebnych na zakup samochodu przystosowanego do potrzeb swoich podopiecznych i wprowadzania innowacyjnych form wsparcia dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną.

Policjanci z Tarnowa postanowili włączyć się w świetną inicjatywę i ochoczo przyjęli zaproszenie organizatorów, przygotowując dla uczestników sporo atrakcji. Na maluchy czekały quizy i konkursy poświęcone ich bezpieczeństwu w życiu codziennym. Wszyscy chętni mogli odcisnąć z pomocą technika kryminalistyki na pamiątkę swoje „łapki” i zobaczyć jak wygląda zabezpieczanie śladów pozostawionych przez przestępców na miejscu zbrodni. Były pokazy pojazdów i sprzętu, jakim na co dzień posługują się tarnowscy policjanci podczas służby. Najmłodsi chętnie brali udział w zabawach sportowych, loterii fantowej, zdjęciach na wesoło czy malowaniu twarzy. Nie zabrakło waty cukrowej i przysmaków z grilla. Wystawiono także kiermasz prac wykonanych przez osoby z niepełnosprawnościami.

Udane popołudnie w Żabnie zakończył koncert ukochanej przez wszystkie dzieci Majki Jeżowskiej.

Gorąco pozdrawiamy wszystkich uczestników wczorajszego pikniku.