Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji” został zorganizowany przez Biuro Komunikacji Społecznej oraz Biuro Historii i Tradycji Komendy Głównej Policji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy o zadaniach, misji i etosie polskiej Policji oraz kształtowanie postaw sprzyjających integracji społeczności policyjnej.

W etapie wojewódzkim jury konkursowe wyłoniło zwycięskie prace. W kategorii literackiej najlepsza okazała się praca „Moja kampania” Tomasza Ciastonia – ucznia klasy mundurowej XVI LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Krakowie. Praca inspirowana była wspomnieniami funkcjonariusza Policji Państwowej w Wieliczce Stanisława Cyganika (rękopis został udostępniony przez syna funkcjonariusza i znajduje się w archiwum rodzinnym). W konkursie plastycznym zwyciężyła praca Oliwii Hońcy „Moja Mama”. Obydwie prace będą reprezentować nasze województwo w ogólnopolskim finale.

Dzisiaj zwycięzcom gratulacje i podziękowania za udział w konkursie złożył nadinsp. dr Krzysztof Pobuta Komendant Wojewódzki policji w Krakowie oraz Pan Marek Drewnicki z Departamentu Marki Małopolska Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego. Finaliści otrzymali także upominki rzeczowe od Marszałka Województwa Małopolskiego i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Nagrodą jest także „Dzień w komendzie” czyli spotkanie z małopolskimi policjantami, które zaplanowano w innym terminie.

Zwycięzcom życzymy powodzenia w dalszym etapie konkursu!