Nietrzeźwy kierowca wjechał do rowu w Ładnej
Wczesnym rankiem 6 lipca doszło do niebezpiecznego incydentu drogowego w miejscowości Ładna. Kierowca Toyoty z niewyjaśnionych przyczyn wylądował w przydrożnym rowie. Świadek zdarzenia, który natychmiast powiadomił służby, wyczuł od kierującego silną woń alkoholu.

Niebezpieczny incydent na drodze w Ładnej

Około godziny 6 rano, dyżurny Komendy Miejskiej w Tarnowie odebrał telefon z informacją o wypadku drogowym. Zgłoszenie dotyczyło samochodu marki Toyota, który zjechał z drogi i wpadł do rowu w miejscowości Ładna. Świadek zdarzenia, który był na miejscu, poinformował, że od kierowcy czuć było alkohol.

Interwencja tarnowskiej policji

Na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Tarnowie. Przeprowadzili oni szczegółowe badanie okoliczności wypadku. Ustalono, że kierowca nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, co spowodowało, że samochód zjechał ze skarpy i wpadł do rowu.

Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Kierowcą okazał się 49-letni mieszkaniec Tarnowa. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z tym, funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy. Przeciwko mężczyźnie zostanie wszczęte postępowanie na podstawie art. 178a kodeksu karnego.

Konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu

Jazda pod wpływem alkoholu to poważne przestępstwo, które naraża na niebezpieczeństwo nie tylko samego kierowcę, ale również innych uczestników ruchu drogowego. W tym przypadku, szybka reakcja świadka i interwencja policji pozwoliły na zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy, zanim doszło do poważniejszej tragedii.

Apel do mieszkańców

Policja apeluje do wszystkich mieszkańców o odpowiedzialne zachowanie na drodze. Pamiętajmy, że alkohol znacząco wpływa na zdolność prowadzenia pojazdu i może prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Jeżeli jesteś świadkiem podejrzanego zachowania na drodze, nie wahaj się powiadomić odpowiednich służb. Dzięki wspólnemu działaniu możemy zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach.


Na podstawie: Policja Tarnów