Tarnowscy studenci wicemistrzami świata w piłce ręcznej
Reprezentacja Polski powróciła z Akademickich Mistrzostw Świata w piłce ręcznej mężczyzn ze srebrnym medalem. W hiszpańskiej Antequerze, trzech studentów Akademii Tarnowskiej miało znaczący wkład w sukces drużyny. Oto szczegóły ich osiągnięć i drogi do finału.

Polacy w drodze do finału Akademickich Mistrzostw Świata

Reprezentacja Polski, prowadzona przez trenera Bartosza Jureckiego, rozpoczęła turniej od fazy grupowej, gdzie zajęła drugie miejsce. W składzie drużyny znalazło się trzech studentów Akademii Tarnowskiej: Michał Słupski, Jakub Tokarz i Konrad Wątroba. Polacy awansowali do półfinału, gdzie czekał na nich zespół Czech, zwycięzca drugiej grupy.

W półfinale Polacy stoczyli zacięty bój z Czechami, wygrywając minimalnie 30-29. Kluczową rolę w tym spotkaniu odegrał Konrad Wątroba, wychowanek MKS Pałac Młodzieży Tarnów, który zdobył 7 bramek. Jego niesamowitą grę docenił bramkarz polskiej drużyny Mateusz Lellek, który na łamach portalu pasja.azs.pl powiedział: „Konrad Wątroba zagrał niesamowity mecz, momentami rzucał bramki niezwykłe”. Michał Słupski i Jakub Tokarz również przyczynili się do zwycięstwa, zdobywając odpowiednio trzy i dwie bramki.

Emocjonujący finał z Hiszpanią

W finale Polacy ponownie spotkali się z reprezentacją Hiszpanii, która w drugim półfinale pokonała Francję. Mecz finałowy okazał się znacznie bardziej wyrównany niż wcześniejsze starcie grupowe. Ostatecznie, po zaciętej walce, Polacy ulegli gospodarzom 30-33. Michał Słupski i Jakub Tokarz zdobyli po trzy bramki, a Konrad Wątroba dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Po meczu Konrad Wątroba podsumował turniej, mówiąc: „Naprawdę było super. Mieliśmy świetny sztab trenerski. Muszę podziękować trenerowi Jureckiemu, bo jest naprawdę świetnym trenerem. Cały sztab był świetny, super drużynę stworzyliśmy. Wszyscy chłopaki są naprawdę ze sobą zżyci. To był świetny turniej i cieszę się, że wracamy z medalem. To jest najważniejsze”.

Znaczenie sukcesu dla lokalnej społeczności

Zdobycie srebrnego medalu przez polską reprezentację na Akademickich Mistrzostwach Świata jest nie tylko ogromnym osiągnięciem sportowym, ale także powodem do dumy dla lokalnej społeczności. Występ Michała Słupskiego, Jakuba Tokarza i Konrada Wątroby pokazuje, że młodzi sportowcy z Tarnowa potrafią rywalizować na najwyższym poziomie międzynarodowym. Ich sukces może służyć jako inspiracja dla innych młodych ludzi, którzy marzą o karierze sportowej.

Turniej w Antequerze był doskonałą okazją do pokazania umiejętności i determinacji, a także do nawiązania międzynarodowych kontaktów i zdobycia cennego doświadczenia. Gratulacje dla całej drużyny i sztabu trenerskiego za ich ciężką pracę i zaangażowanie!


Wg inf z: Urząd Miasta Tarnowa