TS Iskra Tarnów awansowała do drugiej ligi po efektownej wygranej
Piłkarki TS Iskra z imponującym wynikiem awansowały do drugiej ligi, kończąc sezon trzeciej ligi w spektakularnym stylu. Ostatnie spotkanie z Izolatorem Boguchwała było prawdziwym pokazem ich umiejętności, które zapewniły im miejsce w wyższej klasie rozgrywkowej.
  1. TS Iskra wygrało 5-0 z Izolatorem Boguchwała.
  2. Zuzanna Wróbel zdobyła hat-trick w pierwszej połowie.
  3. Gabriela Łucek i Yelyzaveta Adamenko dołożyły kolejne bramki.
  4. TS Iskra zakończyło sezon z 60 punktami.

W ostatnim meczu trzeciej ligi, piłkarki TS Iskra pokazały swoją dominację, pokonując Izolator Boguchwała 5-0. W ten sposób przypieczętowały awans do drugiej ligi, kończąc sezon z imponującym dorobkiem 60 punktów zdobytych w 22 meczach. Zespół zakończył rozgrywki z 20 zwycięstwami i tylko dwiema porażkami, wygrywając ostatnie 14 spotkań z rzędu.

Pierwsza połowa spotkania w Boguchwale była wyjątkowo udana dla Zuzanny Wróbel, która zdobyła trzy bramki. Pierwszy gol padł w 23 minucie, drugi w 31 minucie, a hat-trick skompletowała w 42 minucie. To była prawdziwa dominacja młodej zawodniczki, która poprowadziła swój zespół do pewnego prowadzenia.

Choć Zuzanna Wróbel nie wyszła na drugą połowę, jej koleżanki z zespołu kontynuowały ofensywę. W 65 minucie Gabriela Łucek zwiększyła prowadzenie, a pięć minut później wynik ustaliła Yelyzaveta Adamenko, która pojawiła się na boisku po przerwie. To pokazuje, jak silny i zgrany jest zespół TS Iskra, który potrafi utrzymać wysoki poziom gry przez cały mecz.

W meczu decydującym o awansie, drużyna pod wodzą trenerów Michała Jarząba i Jacka Ćwika wystąpiła w składzie: Denisa Mochnacka – Estera Dudek (46 Milena Michałek), Kornelia Dudziak, Anita Kisielewska (46 Yelyzaveta Adamenko), Gabriela Łucek, Amelia Miterka (46 Joanna Horodyska), Karolina Najberek, Karolina Piwowarczyk, Paulina Wałaszek, Zuzanna Wróbel (46 Natalia Gala), Blanka Zając (61 Natalia Para). Każda z tych zawodniczek przyczyniła się do sukcesu, który teraz będzie kontynuowany na wyższym szczeblu rozgrywek.

Awans TS Iskra do drugiej ligi to nie tylko sukces sportowy, ale także dowód na ciężką pracę i determinację całego zespołu. Z niecierpliwością czekamy na ich występy w wyższej lidze, gdzie będą mieli okazję zmierzyć się z jeszcze silniejszymi rywalami.