Filmowe zakończenie Tarnowskiej Nagrody Filmowej: Seans i spotkanie z filmoznawczynią
W najbliższą sobotę kinomaniacy będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym. O godzinie 17:00 w kinie Marzenie odbędzie się pokaz filmu „Apolonia, Apolonia”, po którym zaplanowano spotkanie z filmoznawczynią Dianą Dąbrowską.
  1. Pokaz filmu „Apolonia, Apolonia” w kinie Marzenie.
  2. Spotkanie z filmoznawczynią Dianą Dąbrowską.
  3. Bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie kina i online.

W miniony weekend poznaliśmy laureatów 38. Tarnowskiej Nagrody Filmowej, ale festiwal nie dobiegł jeszcze końca. Na zakończenie tego filmowego święta organizatorzy przygotowali pokaz polsko-duńskiej koprodukcji „Apolonia, Apolonia”. To wyjątkowy film, który zabiera widzów w podróż po artystycznych i osobistych ścieżkach Apolonii Sokół, francusko-polskiej malarki. Reżyseria tego obrazu to dzieło Lei Glob.

„Apolonia, Apolonia” to historia młodej kobiety, która opuszcza Danię, by wrócić do swojego rodzinnego Paryża i tam rozwijać swój artystyczny talent. Film ukazuje jej drogę od wczesnych etapów kariery aż po moment, gdy staje się częścią komercyjnego świata sztuki. To opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości i artystycznym dojrzewaniu.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z filmoznawczynią Dianą Dąbrowską, która podzieli się swoimi refleksjami na temat filmu oraz odpowie na pytania widzów. To doskonała okazja, aby zgłębić kulisy powstawania filmu i dowiedzieć się więcej o jego bohaterce.

Bilety na to wydarzenie można nabyć w kasie kina Marzenie oraz online, w cenie 10 zł. To świetna propozycja na spędzenie sobotniego popołudnia w towarzystwie interesującego filmu i inspirujących rozmów.


Na podstawie: Urząd Miasta