Rajd rowerowy „Odjazdowy bibliotekarz” już w sobotę w Tarnowie
Zapraszamy na rowerowy rajd z Filipem Springerem! Już w najbliższą sobotę, 21 kwietnia, mieszkańcy będą mieli okazję do aktywnego spędzenia czasu w towarzystwie znanego reportera i fotografa. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą rowerów i dobrego humoru!
  1. Zbiórka uczestników o 9:45 na parkingu przy Bibliotece Pedagogicznej.
  2. Rajd prowadzi przez malownicze Lasy Wierzchosławickie do polany rekreacyjnej.
  3. Na miejscu odbędzie się piknik rodzinny z ogniskiem.
  4. Filip Springer poprowadzi spacer badawczy na temat relacji człowieka z naturą.

Rajd rowerowy „Odjazdowy bibliotekarz” to doskonała okazja, aby połączyć aktywność fizyczną z edukacją ekologiczną. Filip Springer, znany z swojej pasji do architektury i przestrzeni, zaprosi uczestników do wspólnego odkrywania wpływu człowieka na otaczającą nas przyrodę. Podczas spaceru badawczego będzie można zobaczyć, jak zmiany klimatyczne wpływają na lokalne ekosystemy.

Wydarzenie to jest częścią większego projektu „Biblioteki dla Klimatu”, realizowanego we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Wierzchosławicach oraz Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie. Jest to doskonała okazja, aby mieszkańcy zgłębili wiedzę na temat ochrony środowiska, jednocześnie ciesząc się czasem spędzonym na łonie natury.

Zainteresowani uczestnictwem w rajdzie mogą zgłaszać swoje uczestnictwo do 18 kwietnia, telefonicznie lub mailowo. Szczegółowe informacje na temat rajdu i jego regulaminu dostępne są w siedzibie organizatorów.

Do zobaczenia na trasie! Niech ten dzień stanie się inspiracją do dalszych działań na rzecz ochrony naszej planety.


Według informacji z: Urząd Miasta Tarnowa