Dwa pożary niemalże w jednym czasie, w tej samej części Tarnowa. Palił się punkt odbioru odpadów wielkogabarytowych przy ul. Fabrycznej oraz budynek wielorodzinny przy ul. Spytki z Melsztyna.

We wtorek 23.05 tarnowscy policjanci zostali poinformowani o dwóch pożarach jakie wybuchły w godzinach popołudniowych w południowej części Tarnowa. Jako pierwszy zapalił się punkt odbioru odpadów wielkogabarytowych, z którym to pożarem walczyli strażacy z tarnowskiej jednostki gaśniczej. W tym przypadku w związku z brakiem narażenia osób na niebezpieczeństwo policjanci nie będą prowadzić czynności.

Kilkadziesiąt minut później dyspozytor odebrał kolejne zgłoszenie pożaru kilkaset metrów dalej, tym razem budynku wielorodzinnego przy ul. Spytki z Melsztyna. Ponieważ pożar wystąpił na poddaszu budynku konieczna była ewakuacja mieszkańców. Z 28 mieszkań wyszło, bądź zostało ewakuowanych w sumie ponad 60 osób. Akcją gaśniczą kierowali strażacy, a policjanci zabezpieczali budynek oraz pomagali w wyprowadzaniu lokatorów oraz sprawdzali pomieszczenia, które był pozamykane. W tym dniu Urząd Miejski w Tarnowie organizował dla ewakuowanych osób lokale zastępcze. Dzisiaj 24.05 oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, a także pracowników nadzoru budowlanego przeprowadzili tarnowscy policjanci. Wstępne ustalenia wskazują na niezawinione zaprószenie ognia lub podpalenie. Pracownicy Nadzoru Budowlanego podjęli decyzję o odcięciu mediów z budynku, czyli zakręceniu gazu oraz wyłączeniu prądu. Lokatorzy z 28 mieszkań w najbliższym czasie będą mieszkać w lokalach zastępczych przygotowanych przez miasto.

Sprawę pożaru będą wyjaśniać policjanci z tarnowskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowie. Sprawa będzie prowadzona w kierunku naruszenia artykułu 163 kodeksu karnego.