W dwunastej kolejce spotkań drugiej ligi koszykówki kobiet, w hali przy ul. Gumniskiej doszło do meczu „na szczycie”. Wicelider, MKS Pałac Młodzieży Tarnów pokonał w nim 70-66 (12-15, 17-21, 28-18, 13-12) lidera, Ikara Niepołomice. Dzięki tej wygranej, podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka umocniły się na drugim miejscu w tabeli.

Koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów

W 3 min po trafieniu Pauliny Liszki, tarnowianki prowadziły 6-2. Trzy minuty później było jednak 6-8. Jeszcze w 9 min po akcji Kingi Jaworskiej utrzymywała się nieznaczna przewaga koszykarek Pałacu (12-11). W końcówce trafiła jednak Patrycja Łukasik, dwa rzuty wolne wykorzystała także Alicja Matczyńska i po pierwszej kwarcie o trzy punkty lepsze były zawodniczki z Niepołomic.

Druga kwarta rozpoczęła się od dwóch celnych rzutów gospodyń (Aleksandra Klimas i Kinga Jaworska), po których w 12 min Pałac prowadził 16-15. Odpowiedź Ikara była jednak bardzo szybka. Po pięciu minutach gry w tej odsłonie i trafieniu Zofii Dąbrowskiej, przyjezdne wygrywały 26-19. Na początku ostatniej minuty pierwszej połowy Ikar prowadził 34-26, a do szatni zszedł z siedmiopunktową przewagą (36-29).

W 22 min niepołomiczanki wygrywały jeszcze 41-33. Minutę później ich przewaga zmalała do dwóch punktów (39-41), a w 15 min „trójka” Julii Hatalskiej wyprowadziła nasz zespół na prowadzenie 46-45. Na dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty było jeszcze 50-50. W 29 min po pięciu punktach Emilii Wawrzon i trafieniu Julii Hatalskiej, Pałac wygrywał 57-50. W końcówce dwukrotnie trafiły jednak niepołomiczanki i przed ostatnią kwartą nasz zespół prowadził różnicą trzech „oczek”.

Po minucie gry w ostatniej odsłonie i akcji Sabiny Stygar wzrosła ona do siedmiu punktów (61-54). W 37 min Zuzanna Piwkowska doprowadziła natomiast do stanu 68-57. Warto dodać, że niepołomiczanki w tym fragmencie meczu ani razu nie trafiły z gry, jedyne punkty zdobywając z linii rzutów wolnych. Zryw koszykarek Ikara – trafienie Aleksandry Kosińskiej i pięć punktów Beaty Janas – wprowadziły do spotkania trochę dramaturgii, gdyż na dwie minuty przed końcem przewaga Pałacu zmalała do czerech punktów (68-64). Punktową serię przyjezdnych przerwała jednak Kinga Jaworska, a trafienie Beaty Ossysek zmniejszyło tylko rozmiary wygranej Pałacu.

MKS Pałac Młodzieży: Paulina Liszka 16, Aleksandra Klimas 12 (2x3), Julia Hatalska 11 (1x3), Zuzanna Piwkowska 11 (1x3), Weronika Węglarz 7, Kinga Jaworska 6, Emilia Wawrzon 5 (1x3), Sabina Stygar 2.